ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

گزارش سفر دانشجوی دانشگاه مازندران به دانشگاه سالزبورگ اتریش در قالب برنامه ارسموس پلاس

برنامه اراسموس پلاس برنامه بورس آموزشی تحت حمایت اتحادیه اروپاست که با هدف سازمان دهی تبادل دانشجو بین دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی اروپا و سایر نقاط جهان راه اندازی شده است. دانشگاه مازندران نیز در میان دانشگاه هایی است که از این برنامه برای تبادل دانشجو و اعضای هیأت علمی با سایر دانشگاه ها استفاده می کند. البته با توجه به وضعیت ویروس کرونا و قرنطینه شدن بسیاری از مناطق، برنامه های تبادل دانشجو و اعضای هیأت علمی ما در حالت تعلیق هستند. امیدواریم که بتوانیم با پشت سر گذاشتن این مشکل بتوانیم همکاری های علمی و بین المللی خود را نیز گسترش دهیم. با این وجود بعضی از دانشگاه های طرف قرارداد با دانشگاه مازندران آمادگی خود را برای تبادل دانشجو اعلام کردند. در آذر سال جاری، با توجه به توافقات و همکاری های میان دانشگاه مازندران و دانشگاه سالزبورگ کشور اتریش، این دانشگاه اطلاعیه خود را که حاوی شرایط و جزئیات لازم برای میزبانی از دانشجویان دانشگاه مازندران در قالب برنامه ارسموس پلاس بود ارسال کرد. پس از بررسی های صورت گرفته از طرف مدیریت همکاری های علمی و بین المللی، خانم زهرا دهمایسی، دانشجوی رشته علوم سیاسی در دانشگاه مازندران برای استفاده از این فرصت تحصیلی انتخاب شد. این دانشجو در حال حاضر مشغول به تحصیل در نیمسال دوم سال تحصیلی 1399-1400 در دانشگاه سالزبورگ است. در ادامه اولین گزارش سفر و تجربیات ایشان از تحصیل در این دانشگاه را مطالعه خواهید کرد.


| ١١:١٧ - جمعه ٢٢ اسفند ١٣٩٩
با انتشار کتابی؛

از واقعیت مهاجرت دانشجویان ایرانی تصویری روشن ارائه شد

«وضعیت ایران در مهاجرت‌های بین‌المللی دانشجویان» عنوان جلد نخست کتابی است که به همت گروهی از کارشناسان رصد خانه مهاجرت ایران گردآوری شده است. این کتاب در 3 جلد همچون آینه‌ای اطلاعاتی موثق و دقیق از وضعیت مهاجرت نخبگان و تحصیلکرده‌های ایرانی ارئه می‌دهد تا ذهن‌ها درباره این موضوع روشن شود و مانندی سدی در برابر اطلاعات نادست و نامعتبر در این حوزه باشد.


| ٢٠:٤٨ - چهارشنبه ١٠ ارديبهشت ١٣٩٩
در قالب برنامه تبادل دانشجوی اراسمس پلاس

گزارش فرصت مطالعاتی خانم بهاره قمری دورابی در دانشگاه اوپوله لهستان

گزارش فرصت مطالعاتی دانشگاه اوپوله لهستان خانم بهاره قمری دورابی، دانشجوی کارشناسی ارشد رشته برنامه ریزی شهری در دانشگاه مازندران


| ٠٩:٠٤ - سه شنبه ٨ بهمن ١٣٩٨

برگزاری کنفرانس "شهر های قرن 21": الهام ها و آثار برنامه ریزی و مدیریت توسعه شهری

حضور خانم دکتر نوین تولایی، دانشیار رشته شهرسازی دانشگاه مازندران در یازدهمین کنفرانس علمی بین المللی


| ٠٨:٥٧ - شنبه ٥ بهمن ١٣٩٨
در قالب برنامه تبادل استاد و دانشجوی اراسمس پلاس صورت گرفت

گزارش سفر دکتر شیرخدایی به دانشگاه اوپوله لهستان

دکتر شیرخدایی، یکی از اعضای هیئت علمی دانشگاه مازندران در این سفرنامه از تجربیات خود از برنامه تبادل استاد و دانشجوی ارسمس پلاس می گوید.


| ١٠:٥٠ - سه شنبه ١٠ دی ١٣٩٨

شرکت رئیس دانشگاه مازندران در نشست سالانه آموزش زبان چینی موسسه کنفوسیوس 2019 (2019 Int’l Chinese Language Education Conference) و دیدار از دانشگاه گوانگجو

به گزارش دفتر همکاریهای علمی بین المللی دانشگاه مازندران آقای دکتر نوذری به همراه مدیر دفتر همکاریهای علمی بین المللی و همچنین مدیر چینی موسسه کنفوسیوس دانشگاه مازندران در نشست سالانه آموزش زبان چینی موسسات کنفوسیوس که امسال در شهر چانگشا(Changsha) برگزار گردید شرکت نمودند.


| ٢٠:٠٠ - يکشنبه ٢٤ آذر ١٣٩٨
در قالب بورسیه اراسمس پلاس

گزارش سفر دکتر میرزایی به دانشگاه اپوله لهستان

دکتر میرزایی پس از سفر خود به دانشگاه اپوله، لهستان از تجربیات سفر خود می گوید.


| ١٤:٤٠ - سه شنبه ٢١ آبان ١٣٩٨
در قالب برنامه تبادل استاد و دانشجوی اراسمس پلاس صورت گرفت

گزارش سفر دکتر علی اصغر فیروزجائیان به لهستان

این سفر که بر اساس طرح تبادل استاد و دانشجوی اراسموس برنامه ریزی شده بود از تاریخ دوم تا هفتم مهر انجام شد.


| ٠٨:٠٤ - شنبه ٢٠ مهر ١٣٩٨
در دفتر ریاست دانشگاه انجام شد:

حضور رییس دپارتمان جغرافیای انسانی دانشگاه گیسن آلمان در دانشگاه مازندران

به گزارش روابط عمومی دانشگاه مازندران، پروفسور دیتمن رییس دپارتمان جغرافیای انسانی دانشگاه گیسن آلمان در راس یک هیات دانشگاهی در روز شنبه 13 مهر 1398، به منظور نشست با مسئولان دانشگاه مازندران در دفتر ریاست دانشگاه حضور یافت.


| ١٢:٣٢ - يکشنبه ١٤ مهر ١٣٩٨

سفرنامه دکتر مصطفی رستمی به دانشگاه مالایا مالزی

در راستای توسعه روابط بین المللی و دیپلماسی علمی دانشگاه مبنی بر لزوم بررسی بیشتر زمینه های همکاری با دانشگاه مالایا مالزی دکتر رستمی چند روزی به دانشگاه مالایا سفر کردند تا دیپلماسی علمی با این دانشگاه فراهم ساخته شود.


| ١٠:٥٢ - سه شنبه ١٢ شهريور ١٣٩٨
در قالب برنامه تبادل استاد و دانشجوی اراسمس پلاس صورت گرفت

گزارش سفر آقای دکتر عبداله عمرانی عضو هیات علمی گروه شیمی فیزیک دانشگاه مازندران به دانشگاه اپوله کشور لهستان

گزارش سفر آقای دکتر عبداله عمرانی عضو هیات علمی گروه شیمی فیزیک دانشگاه مازندران به دانشگاه اپوله کشور لهستان


| ١٠:٤٠ - سه شنبه ٢٨ خرداد ١٣٩٨
در قالب برنامه تبادل استاد و دانشجوی اراسمس پلاس صورت گرفت

گزارش سفر خانم دکتر نوین تولایی، استاد دانشگاه مازندران به دانشگاه اوپوله

سفر خانم دکترنوین تولایی که برای شرکت در برنامه اراسموس بر اساس تفاهم نامه با دانشگاه اپوله از 5 تا 11 خرداد ماه برنامه ریزی شده بود، انجام شد. گزارش روزانه آن به شرح زیر می باشد:


| ١٠:٢١ - سه شنبه ٢٨ خرداد ١٣٩٨
در قالب برنامه تبادل استاد و دانشجوی اراسمس پلاس صورت گرفت

برگزاری شب فرهنگی ایران در دانشگاه اوپوله لهستان

گزارش دانشجویان دانشگاه مازندران از شب فرهنگی در دانشگاه اوپوله لهستان. چهار تن از دانشجویان دانشگاه مازندران در راستای اجرای برنامه اراسمس + (طرح تبادل دانشجو-استاد) به دانشگاه اوپوله سفر کردند تا یک ترم تحصیلی را در این دانشگاه لهستانی بگذرانند. در چند شب گذشته، در دانشگاه اوپوله لهستان مراسم شب فرهنگی ایران برگزار شد که گزارش این مراسم به قرار زیر است:


| ٠٩:١٦ - دوشنبه ١٣ خرداد ١٣٩٨

گزارش دانشجویان اعزامی به دانشگاه اوپوله لهستان

چهار تن از دانشجویان دانشگاه مازندران در راستای اجرای برنامه اراسمس + (طرح تبادل دانشجو-استاد) به دانشگاه اوپوله سفر کردند تا یک ترم تحصیلی را در این دانشگاه لهستانی بگذرانند. اکنون میتوانید گزارش این دانشجویان را از فعالیت چند ماهه شان در این دانشگاه را مطالعه کنید:


| ١٩:٤٧ - جمعه ٢٧ ارديبهشت ١٣٩٨
در دانشگاه مازندران برگزار گردید.

دیدار دکتر استانکومیر نیچیا، استاد زبان و ادبیات انگلیسی دانشگاه اپوله لهستان با اعضای دپارتمان زبان و ادبیات انگلیسی

اقای دکتر استانکومیر نیچیا استاد زبان و ادبیات انگلیسی دانشگاه اوپوله که بر اساس برنامه تبادل دانشجو و استاد اراسموس+ (erasmus +) به ایران سفر کرده بود، سخنرانی را در دانشگاه مازندران ایراد کرد.


| ١٣:٠٧ - شنبه ٣١ فروردين ١٣٩٨

2 3 صفحه بعدی >>

اخبار

مشاهده همه ...