ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

پروپوزال نویسی به زبان ساده

اگر دانشجو باشید مخصوصا در مقاطعی که باید در انتهای دوره پایان نامه یا رساله ارایه دهید به واژه هایی گاها پرطمطراق بر می خورید که بسیار استفاده می شوند ولی می تواند کمی معنا و کاربرد آن ها برای افراد گنگ باشد. یکی از این واژه ها پروپوزال است که همه افرادی که قصد نوشتن و ارایه رساله یا پایان نامه دارند به این کلمه برخورد خواهند کرد.

تعریف پروپوزال

بسیاری از دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی واژه پروپوزال را زیاد شنیده اند ولی ممکن است که معنای آن را ندانند و کاربردش و به دلیل استفاده از آن آگاهی نداشته باشند. بدین منظور شاید اولین گام برای نوشتن پروپوزال این باشد که با این وازه بیشتر آشنا شویم و بدانیم که پروپوزال چیست.

پروپوزال طرح تحقیقی است که قصد انجام دادن آن را دارید و می توان گفت که مهمترین و اصلی ترین اقدامی است که باید در ابتدای شروع تحقیق و نوشتن پایان نامه خود انجام دهید. باید به این نکته اشاره کنیم که طرح تحقیق یا همان پروپوزال اصل تحقیق شما نیست. پروپوزال طرح اولیه و طرح پیشنهادی شما از تحقیقی است که می خواهید انجام دهید. بدین معنا که شما طرح و ایده تحقیق خود و شیوه ای که می خواهید آن را انجام دهید در پروپوزال توضیح داده و توسط آن به دانشگاه ارایه می دهید.

بیشتر بخوانید...

مطالب مرتبط

نحوه نوشتن پروپوزال

کلاس روش تحقیق خانم دکتر هاشمی زاده | دانلود فایل پی دی اف

رفرنس نویسی در پروپوزال چگونه است؟

رفرنس نویسی در پروپوزال با توجه به ارائه پیشینه تحقیق و ارائه ادبیات پژوهشی، لازم و ضروری می باشد.

نمونه پروپوزال نویسی

پروپوزال یک دید کلی در مورد مقاله ای است که میخواهیم شروع به نوشتن کنیم.قبل از شروع باید یک پروپوزال آماده کنیم این پروپوزال بخش های اصلی مقاله را به مخاطب معرفی خواهد کرد.

نرم افزار های مفید برای پروپوزال نویسی

در این صفحه شما با نرم افزار های کاربردی ای آشنا خواهید شد که برای نگارش پروپوزال استفاده می شوند.

امتیازدهی

اخبار

مشاهده همه ...