ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.  چاپ        ارسال به دوست

گزارش سخنرانی دکتر استنکامیر از دانشگاه اپوله در راستای طرح Erasmus+

به گزارش مدیریت همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه مازندران، در راستای طرح Erasmus+ و همکاری های بین دانشگاهی شکل گرفته بین دانشگاه مازندران و دانشگاه اپوله، از دکتر استنکامیر از دانشگاه اوپوله جهت ارائه سخنرانی و کارگاه آموزشی در دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی دانشگاه مازندران دعوت به عمل آمد. 
 
در نوزدهم اردیبهشت ماه 1401، پروفسور استنکامیر برای ایراد سخنرانی خود با عنوان "از آرمانشهر تا خراب آباد و از منجی تا مفلس: تغییر ترسیم رسانه ای شرکتهای اینترنتی و رهبرانشان" در سالن آمفی تئاتر باقرالعلوم دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی دانشگاه مازندران حضور یافتند. این جلسه که از قبل توسط معاونت آموزشی دانشکده، مدیریت گروه زبان و ادبیات انگلیسی و مدیریت همکاری های علمی و بین المللی اطلاع رسانی شده بود با استقبال چشمگیر دانشجویان و اساتید از گروه های مختلف از جمله گروه زبان و ادبیات انگلیسی قرار گرفت و سالن آمفی تئاتر بعد از اندک زمانی مملو از دانشجویان و اساتید شد. 
 
در ابتدای این جلسه دکتر غلامحسین زاده، مدیر گروه زبان و ادبیات انگلیسی دانشگاه مازندران، ضمن عرض خیرمقدم به دکتر استنکامیر و همسرشان و حضار در سالن به معرفی پروفسور استنکامیر پرداختند. سپس دکتر استنکامیر ضمن ابراز خوشوقتی و مسرت از حضور در دانشگاه مازندران، ابتدا به معرفی کوتاهی از کشور لهستان و سپس دانشگاه اپوله پرداختند. در این راستا ایشان اسلایدهایی را از دانشگاه اپوله و موقعیت جغرافیایی شهر اپوله جهت معرفی موثرتر ارائه دادند. 
 
 سپس دکتر استنکامیر به ارائه سخنرانی خود با موضوع "از آرمانشهر تا خراب آباد و از منجی تا مفلس: تغییر ترسیم رسانه ای شرکتهای اینترنتی و رهبرانشان" پرداختند. این سخنرانی به زبان انگلیسی و با کمک اسلایدهای متعدد ارائه شد. این سخنرانی به  موضوعات متنوع اجتماعی و فرهنگی روز در حوزه اینترنت، شبکه های اجتماعی، صاحبان این شبکه ها، شرکتهای تبلیغاتی و سیطره ایدئولوژی بر این شبکه ها پرداخت و نشان داد در دنیای مدرن امروز چطور این شبکه ها و صاحبانشان در مناسبات اجتماعی و فرهنگی روز جهان پررنگ و فعالانه نقش بازی می کنند و تمام مناسبات کلان قدرت را در دست دارند تا جایی که انسان مدرن در جهان امروز بازیچه این شبکه های اجتماعی و ایدئولوژیک هست.
 
لحظات پایانی جلسه که با پرسش و پاسخ همراه بود، دانشجویان زیادی ضمن طرح سوالات دقیق و موشکافانه در این حوزه، نظرات و اندیشه های انتقادی خود را بیان نمودند که  با تحسین و ستایش دکتر استنکامیر همراه بوده است. در پایان دکتر استنکامیر ضمن تشکر و قدردانی بسیار از مدیریت همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه مازندران و گروه زبان و ادبیات انگلیسی، ابراز امیدواری کردند که برگزاری چنین جلسات علمی و آکادمیک بخصوص بعد از پایان همه گیری ویروس کرونا ادامه یابد.


٠١:٥٥ - پنج شنبه ٢٦ خرداد ١٤٠١    /    شماره : ٣٢٨٦٠    /    تعداد نمایش : ١٨٤
لینک کوتاه خبر : int.umz.ac.ir/sun/4vzVbg


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

اخبار

مشاهده همه ...