ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.  چاپ        ارسال به دوست

گزارش مدیریت همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه مازندران از حضور استادان هنر دانشگاه اپوله لهستان در دانشکده هنر و معماری در قالب برنامه Erasmus+

در راستای تفاهم نامه همکاری با دانشگاه مازندران در قالب برنامه ارسموس، هیاتی از استادان دانشگاه اپوله لهستان در رور دوشنبه 17/02/1401 به دانشگاه مازندران سفر کردند و در مدت سه روز با بازدید از بخش های مختلف و ارائه سمینار و دیدار با دانشجویان و ایستادان، با توانمندی های دانشگاه آشنا شدند و نیز به معرفی پروژه ها و قابلیت های علمی دانشگاه خود پرداختند.

دانشکده هنر و معماری در مدت کوتاه حضور هیات لهستانی، با برنامه های منسجم میزبان استادان هنر دانشگاه اپوله لهستان بودند. دکتر مصطفی رستمی، عضو هیات علمی دانشکده هنر و معماری، مهم ترین برنامه های حضور هیات مذکور در آن دانشکده را چنین تشریح کردند:

  1. بازدید از کارگاه قلمزنی

 صبح روز یکشنبه 18/02/1401 هیات اعزامی لهستانی ابتدا در دفتر ریاست محترم دانشکده هنر و معماری توسط سرکار خانم دکتر فتانه محمودی به همراه معاونان آموزشی و پژوهشی ایشان مورد استقبال واقع شدند. سپس از فضای کارگاه قلمزنی و امکانات آن به همراه توضیحات مبسوط استاد محترم کارگاه (سرکار خانم یوسف نیا)، از نحوه ساخت و پرداخت یک اثر قلمزنی توسط دانشجویان رشته صنایع دستی و نیز نمونه آثار خلق شده در کارگاه آشنا شدند.

  1. برگذاری نمایشگاه آثار هنری عکاسی و گرافیک

عصر روز یکشنبه 18/02/1401 هیات اعزامی لهستانی از نمایشگاه آثار علمی و هنری استادان و دانشجویان دانشکده هنر و معماری بازدید کردند و سپس به منظور معرفی فعالیت های هنری دانشکده دانشگاه اپوله، سه پروژه هنری در حوزه عکاسی و گرافیک دیجیتال توسط استادان آن دانشگاه در سالن نمایشگاه دانشکده هنر و معماری به همراه شرح مبسوط آن به نمایش درآمد. این نمایشگاه که در طی دو روز برقرار بود، از سوی دانشجویان مورد استقبال واقع شد.

  1. بازدید از موزه و نمایشگاه دی دی

عصر روز یکشنبه 18/02/1401 هیات اعزامی دانشگاه اپوله لهستان با همراهی دکتر مصطفی رستمی و دکتر محمد اعظم زاده از آثار مدرن و نمایشگاه محصولات هنری موزه دی دی بازدید کردند. موزه و نمایشگاه دی دی در ایزدشهر (غرب استان مازندران) با نمایش و عرضه آثار متنوع و کم نظیر هنری و نیز امکانات پیشرفته پذیرایی از میهمانان و بازدیدکنندگان، یکی از شاخص ترین و جذاب ترین موزه ها و نمایشگاه های هنری و مرکز خرید آثار نفیس هنری در شمال ایران است که طی چند سال اخیر مورد توجه گردشگران، هنرمندان و علاقه مندان داخلی و خارجی قرار گرفته است.

  1. سخنرانی و نشست با دانشجویان در کلاس درس دکتر مصطفی رستمی

صبح روز روشنبه 19/02/1401 در سالن آمفی تئاتر دانشکده هنر و معماری در کلاس درس دکتر مصطفی رستمی با عنوان "نحول صنایع دستی در جهان" نشستی علمی با حضور استادان دانشکده هنر دانشگاه اپوله با دانشجویان برگذار شد. در این نشست که برخی از استادان دانشکده هنر و معماری و نیز دانشجویان دیگر رشته ها نیز حضور داشتند، پس از خوش آمدگویی توسط استاد درس، ابتدا یکی از دانشجویان رشته صنایع دستی (سرکار خانم روژان حسین پناهی) سمینار درسی خود را با عنوان "سفالگری سنتی لهستان"ارائه کردند، سپس پروفسور مگدالنا هلاواچ طی سخنرانی و ارائه مستندات هنری و اسلاید های متعدد، به معرفی دپارتمان ها، گرایش ها و فعالیت های علمی دانشکده هنر دانشگاه اپوله پرداختند و به پرسش های دانشجویان در این خصوص پاسخ گفتند.

  1. بازدید از کارگاه هنر مشارکتی دکتر محمد اعظم زاده

عصر روز دوشنبه 19/02/1401 استادان دانشکده هنر دانشگاه اپوله با همراهی دکتر مصطفی رستمی از کارگاه هنر مشارکتی دکتر محمد اعظم زاده عضو هیات علمی دانشکده هنر و معماری بازدید کردند. هنر مشارکتی ایده نوینی در عرصه هنر است که با بهره مندی از دانش های گوناگون از جمله روان شناسی، روان پزشکی، هنر درمانی، هنر و سلامت، تخصص های هنری و مواد و مصالح ساده پیرامون (مانند گل، سنگ، چوب، پارچه و الیاف گیاهی) در تلاش است با نفوذ و تاثیر بر ویژگی های فردی و درونی افراد، سبب تخلیه انرژی منفی و بروز انرژی مثبت نهفته انسان در لحظه و بدون برنامه پیشین شود و در نتیجه ضمن ایجاد آرامش درونی، به خلق اثر هنری بدیع با پیام های جذاب منجر گردد.

  1. نشست علمی و تبادل نظر با استادان گروه صنایع دستی و پژوهش هنر

صبح روز سه شنبه 20/02/1401 استادان دانشکده هنر و معماری دانشگاه اپوله لهستان، با حضور در جلسه شورای گروه صنایع دستی و پژوهش هنر به تبادل نظر با استادان و اعضای هیات علمی این گروه پرداختند. در طی این تبادل نظرها، پیشنهادهای متعددی در خصوص اجرای پروژه های مشترک، پایان نامه های مشترک، نشست های علمی و سخنرانی های مشترک و نیز کارگاه ها و نمایشگاه های هنری مشترک از سوی دو طرف مطرح گردید تا با هماهنگی مدیریت همکاری های بین المللی دانشگاه به صورت تفاهم نامه ای میان دانشکده هنر و معماری دانشگاه مازندران و دانشکده هنر دانشگاه اپوله لهستان قابلیت اجرا پیدا کند.

برنامه بازدید هیات اعزامی دانشگاه اپوله لهستان از دانشگاه مازندران در عصر روز سه شنبه 20/02/1401 با حضور در دفتر ریاست محترم دانشگاه به همراه ارائه گزارش سفر هیات لهستانی توسط دکتر محمود عزیزی، مدیر همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه مازندران و سپس تقدیر و تشکر از سوی دکتر رحمت الله عباس نژاد معاون محترم آموزشی دانشگاه به نمایندگی از ریاست محترم دانشگاه پایان یافت.


١١:١٢ - پنج شنبه ١٩ خرداد ١٤٠١    /    شماره : ٣٢٧٤٠    /    تعداد نمایش : ٤٧٠
لینک کوتاه خبر : int.umz.ac.ir/sun/EyBjzI


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

اخبار

مشاهده همه ...