Confucius Institute Confucius Institute

انستیتو کنفوسیوس با بیش از ششصد مرکز آموزش زبان چینی در سراسر جهان

انستیتو کنفوسیوس از سال 2004 میلادی با هدف ترویج زبان و فرهنگ چینی در کشورهای خارجی کار خود را آغاز و تاکنون بیش از 500 نمایندگی در سراسر جهان ایجاد کرده است.
در طی سالهای اخیر گسترش این انستیتو بسیار چشمگیر بوده و توانسته این فرصت را برای افراد زیادی در سرتاسر جهان فراهم کند که زبان و فرهنگ چینی را فراگیرند. علاوه بر آن، این انستیتو به سکویی برای تبادل فرهنگی میان کشور چین و دیگر ملت ها و همچنین به پلی برای تقویت دوستی و همکاری میان چین و دیگر نقاط جهان تبدیل شده است. با توجه به رشد اقتصاد و تبادلات چین با کشورهای دیگر، نیاز برای دانستن زبان و فرهنگ چینی نیز افزایش چشمگیری داشته است. با بهره گیری از تجربیات کشورهایی چون انگلستان، فرانسه، آلمان و اسپانیا در زمینه تبلیغ و ترویج زبان خود به دیگر کشورها، کشور چین نیز از سال 2004 شروع به ایجاد انستیتو های عمومی غیرانتفاعی با هدف ترویج زبان چینی در دیگر کشورها کرده است.

دانشگاه مازندران پس از دانشگاه تهران، دومین دانشگاه ایران است که در سال 1395 موفق به عقد قرارداد رسمی در جهت تاسیس شعبه ای از این انستیتو در پردیس دانشگاه مازندران گردید و با همکاری دانشگاه گوانگجو و دفتر شورای زبان چینی بین المللی وزارت آموزش چین (هانبان) شروع به کار کرد.شما می توانید فعالیت های این انستیتو را در مجله انستیتو کنفوسیوس دنبال نمایید.

معرفی مسئولین انستیتو کنفوسیوس دانشگاه مازندران