انستیتو کنفوسیوس با بیش از ششصد مرکز آموزش زبان چینی در سراسر جهان
انستیتو کنفوسیوس از سال 2004 میلادی با هدف ترویج زبان و فرهنگ چینی در کشورهای خارجی کار خود را آغاز و تاکنون بیش از 500 نمایندگی در سراسر جهان ایجاد کرده است.
در طی سالهای اخیر گسترش این انستیتو بسیار چشمگیر بوده و توانسته این فرصت را برای افراد زیادی در سرتاسر جهان فراهم کند که زبان و فرهنگ چینی را فراگیرند. علاوه بر آن، این انستیتو به سکویی برای تبادل فرهنگی میان کشور چین و دیگر ملت ها و همچنین به پلی برای تقویت دوستی و همکاری میان چین و دیگر نقاط جهان تبدیل شده است. با توجه به رشد اقتصاد و تبادلات چین با کشورهای دیگر، نیاز برای دانستن زبان و فرهنگ چینی نیز افزایش چشمگیری داشته است. با بهره گیری از تجربیات کشورهایی چون انگلستان، فرانسه، آلمان و اسپانیا در زمینه تبلیغ و ترویج زبان خود به دیگر کشورها، کشور چین نیز از سال 2004 شروع به ایجاد انستیتو های عمومی غیرانتفاعی با هدف ترویج زبان چینی در دیگر کشورها کرده است.
 
دانشگاه مازندران پس از دانشگاه تهران، دومین دانشگاه ایران است که در سال 1395 موفق به عقد قرارداد رسمی در جهت تاسیس شعبه ای از این انستیتو در پردیس دانشگاه مازندران گردید و با همکاری دانشگاه گوانگجو و دفتر شورای زبان چینی بین المللی وزارت آموزش چین (هانبان) شروع به کار کرد.شما می توانید فعالیت های این انستیتو را در مجله انستیتو کنفوسیوس دنبال نمایید.
 
معرفی مسئولین انستیتو کنفوسیوس دانشگاه مازندران
مسئولیت اداره انستیتو بر ععده ی  آقای ژینیو ژو مدیر چینی، و دکتر محمود عزیزی مدیر ایرانی انیستیتو می باشد که با همکاری یکدیگر و ایجاد ارتباطات موثر میان دو کشور ایران و چین، راه پیشرفت انستیتو کنفوسیوس را هموار می کنند. آقای نینگ ژانگ نیز مدرس متخصص زبان چینی انیستو کنفوسیوس هستند که با تجربه های فراوانی که در یادگیری زبان دارند، یادگیری زبان چینی را برای علاقمندان آسان می سازند.
 
  09112155034
  mazizijam@umz.ac.ir

 

 

 09055847316
 1589154246@qq.com

 

 

 09369502069
 zningedu@126.com
رزومه:   دانلود رزومه و معرفی دکتر ژانگ

 

مدرس این دوره از کلاس های آموزش زبان چینی دکتر نینگ ژانگ هستند. ایشان مدرک دکتری خود را از دانشگاه سان یات سن چین اخذ کرده اند و هم اکنون استادیار دانشگاه گوانگجو محسوب می شوند. ایشان به واسطه گواهینامه بین المللی آموزش زبان چینی که دارند در چندین کشور سابقه تدریس زبان چینی داشته اند و حتی به این خاطر، دکتر نینگ استاد مدعو دانشگاه واشینگتن در سیاتل ایالات متحده نیز هست.
از کشورهای که دکتر نینگ سابقه تدریس داشته می توان به تدریس در مراکز موسسه کنفوسیوس در سطح دانشگاه های دنیا مانند دانشگاه پادووای ایتالیا، دانشگاه اف ای ای پی سائوپائولوی برزیل اشاره کرد که به این رزومه باید تدریس در مرکز کنفوسیوس دانشگاه مازندران را نیز اضافه کرد.
دکتر نینگ به زبان های چینیِ ماندارین و کانتونی و انگلیسی مسلط اند و با زبان‌های پرتغالی، ویتنامی، و اندونزییایی آشنایی دارند و در حال حاضر در حال تقویت زبان فارسی خود جهت ارتباط بهتر با زبان آموزان مرکز کنفوسیوس دانشگاه مازندران است.