ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.به میزبانی دانشگاه دولتی آستراخان و به صورت آنلاین برگزار گردید؛

دومین نشست تخصصی کمیسیون علوم، تحقیقات و فناوری اتحادیه دانشگاه های دولتی حاشیه دریای مازندران (کاسپین)

٠٧:٥٧ | شنبه ٨ خرداد ١٤٠٠
گروه خبری: اخبار دفتر بین الملل
شماره خبر: ٢٩٠١١
تعداد بازدید: 64
دومین نشست تخصصی کمیسیون علوم، تحقیقات و فناوری اتحادیه دانشگاه های دولتی حاشیه دریای مازندران  (کاسپین)

به گزارش مدیریت همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه مازندران، دومین نشست تخصصی کمیسیون علوم، تحقیقات و فناوری اتحادیه دانشگاه های دولتی حاشیه دریای مازندران (کاسپین) در تاریخ 27 , 28 می 2021 ( برابر با پنج شنبه و جمعه ششم و هفتم خرداد 1400) به میزبانی دانشگاه دولتی آستراخان کشور فدراتیو روسیه برگزار گردید.

دانشگاه آستاراخان بعنوان هماهنگ کننده فعالیتهای پژوهشی اتحادیه دانشگاه های دولتی کشورهای حاشیه دریای مازندران (کاسپین) برگزاری این نشست را بر عهده داشته است. آقای دکتر محمود عزیزی، مدیر دفتر همکاریهای علمی و بین المللی دانشگاه مازندران، در سخنرانی خود ضمن اعلام آمادگی دانشگاه مازندران جهت همکاری بیشتر با اتحادیه به این نکته اشاره کردند که کشورهای در حال توسعه حوزه دریای کاسپین، بازارهای رو به رشدی در حوزه صنایع دستی وگردشگری دارند که بسیاری از آنها با میراث فرهنگی، بومی و اقلیمی یکدیگر مشترکند و شناخت و تبادل این آثار از حیث خویشاوندی فرهنگی موجود در منطقه ، مجال مغتنمی را در توسعه فرهنگی و بازار اقتصاد گردشگری حوزه دریای مازندران (کاسپین) فراهم می آورد.

ایشان همچنین در بخش دیگری از سخنرانی به پروژه در دست انجام آقای دکتر مصطفی رستمی با عنوان "میراث مشترک صنایع دستی سرزمین های حوزه ساحلی دریای کاسپین (طرحی برای توسعه فرهنگی در دل اقتصاد گردشگری منطقه)" اشاره نمودند و ابراز امیدواری نمودند تا با انجام موفقیت آمیز این پروژه شناخت بنیادی از ویژگی ها و استعدادهای حوزه ساحلی دریای کاسپین در بخش هنر بدست آید. آقای دکتر عزیزی در بخش دیگری از سخنان خود افزودند که طرح تحقیقاتی "میراث مشترک صنایع دستی سرزمین های حوزه ساحلی دریای کاسپین" میتواند نقش مهمی در ایجاد ارتباط سازنده و بستری مناسب برای شناخت اشتراکات فرهنگی و هنری سرزمین های حوزه ساحلی دریای کاسپین ایفا کند.

تصویر: دکتر محمود عزیزی، مدیر مدیریت همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه مازندران در حال شرکت در دومین نشست تخصصی کمیسیون علوم، تحقیقات و فناوری اتحادیه دانشگاه های دولتی حاشیه دریای مازندران (کاسپین) 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: