ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.چگونه گواهی پایان دوره های مان در انستیتو کنفوسیوس را دریافت کنیم؟

١٢:١٤ | شنبه ٩ اسفند ١٣٩٩
گروه خبری: اخبار انستیتو کنفوسیوس, وبلاگ انستیتو کنفوسیوس
شماره خبر: ٢٨٢٧٩
تعداد بازدید: 400
چگونه گواهی پایان دوره های مان در انستیتو کنفوسیوس را ببینیم؟

انستیتو کنفوسیوس با دوره های آموزش زبان چینی مقرون به صرفه فرصتی را برای علاقمندان یادگیری این زبان فراهم آورده تا بتوانند به سادگی آن را یاد بگیرند. انستیتو کنفوسیوس علاوه بر آماده کردن زبان آموزان برای گذراندن امتحان های رسمی HSK، گواهی های پایان دوره را نیز برای آنان صادر می کند. در این مقاله قصد داریم به شما آموزش دهیم که چطور گواهی های صادر شده تان را مشاهده نمایید.

در ابتدا باید بگوییم که به دلیل اینکه سیستم ثبت نام دانشجویان انستیتو کنفوسیوس به تازگی تغییرات گسترده ای داشته، زبان آموزانی که در نیمسال های گذشته نیز به روش های دیگر ثبت نام کرده اند لازم هست که دوباره در دوره های گذشته نیز ثبت نام کنند تا بتوانیم برایشان گواهی پایان دوره صادر کنیم.

برای اینکه بتوانید گواهی های پایان دوره تان را ببینید باید:

  1. یک حساب کاربری در وبسایت مدیریت همکاری های علمی و بین المللی داشته باشید.
  2. وارد کنترل پنل شوید و اطلاعات تان را تمکیل کنید.
  3. در دوره هایی که در گذشته با روش های دیگر ثبت نام کرده اید، دوباره ثبت نام کنید. (مثلا در نیمسال گذشته در HSK 1 ثبت نام کرده بودید)
  4. منتظر بمانید تا ادمین وبسایت گواهی پایان دوره را برایتان صادر کند.

حال بیایید از اول شروع کنیم:

یک حساب کاربری در وبسایت مدیریت همکاری های علمی و بین المللی داشته باشید

برای اینکه بتوانید به دوره هایی که ثبت نام کرده اید و گواهی های پایان دوره در کنترل پنل دسترسی داشته باشید، باید حتما یک حساب کاربری در وبسایت ما داشته باشید. این حساب کاربری فقط به شما تعلق خواهد داشت و اطمینان حاصل خواهد کرد که فقط شما می توانید اطلاعات تان را ببینید و نه زبان آموز دیگری. در صورتی که قبلا حساب کاربری ساخته اید می توانید وارد کنترل پنل دانشجویان انستیتو کنفوسیوس شوید. اما در صورتی که هنوز حساب کاربری نساخته اید، می توانید با کلیک روی دکمه زیر به صفحه عضویت در سایت رفته و فرم مربوطه را پر کنید.

عضویت در سایت

به کنترل پنل دانشجویان انستیتو کنفوسیوس بروید و اطلاعات تان را تکمیل کنید

حال که یک حساب کاربری در وبسایت ما دارید می توانید با نام کاربری و رمزی که در هنگام ایجاد حساب کاربری در فرم وارد کرده بودید وارد کنترل پنل بشوید. پس از اینکه وارد کنترل پنل شدید در قسمت اول از شما خواسته خواهد شد که اطلاعاتتان را تکمیل کنید تا بتوانید در دوره های مختلفی که در انستیتو کنفوسیوس ارائه می شوند ثبت نام کنید. برای این کار می توانید روی دکمه زیر کلیک کنید تا پست و ویدیو ی آموزش ثبت نام در انستیتو کنفوسیوس را مشاهده نمایید.

کنترل پنل دانشجویان انستیتو کنفوسیوس

آموزش قدم به قدم ثبت نام در دوره های انستیتو کنفوسیوس دانشگاه مازندران


ویدیوی آموزش قدم به قدم ثبت نام در دوره های انستیتو کنفوسیوس دانشگاه مازندران:


در دوره هایی که در نیمسال های گذشته ثبت نام کرده بودید، دوباره ثبت نام کنید

البته این مرحله فقط برای دانشجویانی است که در گذشته در دوره های انستیتو کنفوسیوس شرکت کرده اند ولی اطلاعات شان در سیستم جدید ثبت نشده است. زبان آموزانی که از این پس در دوره ها ثبت نام می کنند می توانند این قدم را نادیده بگیرند.

این قدم شاید برایتان عجیب به نظر برسد. در حقیقت به دلیل اینکه این سیستم ثبت نام به تازگی شاهد تغییرات زیادی بوده، باید داده ها را از اول وارد سیستم کنیم. به همین دلیل از شما خواهش می کنیم تا در دور هایی که در نیمسال هال گذشته ثبت نام کرده بودید دوباره ثبت نام کنید تا بتوانیم گواهی هایی که صادر می شوند را به این ثبت نامی ها نسبت بدهیم. نسبت دادن گواهی ها به ثبت نامی های صورت گرفته بدین معناست که کد رهگیری هر فرم ثبت نامی که پر می کنید در گواهی پایان دوره قید می شود. مانند تصویر زیر:

به همین دلیل این امر حیاتی است که رکورد ثبت نامی شما ابتدا در سیستم باشد تا بتوانیم برای تان گواهی پایان دوره صادر کنیم.

برای ثبت نام دوباره در دوره های نیمسال های گذشته نیز مانند ثبت نام معمولی اقدام می کنید با این تفاوت که نیمسال تحصیلی که آن دوره را گذرانده اید در فرم ثبت نام انتخاب می کنید. به عنوان مثال، بیایید تصور کنیم که شما در نیمسال اول سال تحصیلی 1399-1400 در دوره HSK 1 ثبت نام کرده بودید. دوره و نیمسالی که در آن ثبت نام کرده بودم را مانند عکس زیر انتخاب می کنید.

سپس مبلغی را که پرداخت کرده بودید انتخاب می کنید و رسید را بارگذاری می فرمایید. البته در صورتی که رسید را به همراه ندارید مشکلی نیست. چون این دوره گذشته و شما می توانید هر فایل کم حجمی را به جای رسید بارگذاری کنید و این مشکلی نیست. اما حتما به خاطر داشته باشید تا برای ثبت نامی های ترم های آینده رسید های تان را در این قسمت بارگذاری کنید. تمامی این فرم ها بررسی خواهند شد و در صورت وجود اشکال در رسید ها به شما اطلاع خواهیم داد.

در نهایت می توانید عبارت امنیتی را وارد کرده و روی دکمه ثبت نام کلیک کنید.

شما باید این مراحل را برای همه ی دوره هایی که در نیمسال های گذشته ثبت نام کرده اید تکرار کنید. اولین نیمسالی که انستیتو کنفوسیوس آموزش زبان چینی را شروع کرد نیمسال اول سال تحصیلی 1398-1399 بود.

منتظر بمانید تا گواهی پایان دوره برایتان صادر شود

پس از اینکه در تمامی دوره هایی که در نیمسال های گذشته ثبت نام کرده بودید دوباره ثبت نام کردید، باید صبر کنید تا گواهی پایان دوره تان صادر شود. زمانی که گواهی پایان دوره های شما صادر شد به شما از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد و شما می توانید با مراجعه به انتهای صفحه کنترل پنل دانشجویان انستیتو کنفوسیوس، گواهی هایی را که برایتان صادر شده است را مشاهده و دانلود کنید.

کنترل پنل دانشجویان انستیتو کنفوسیوس

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: