ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.دانشگاه هاروارد ابعاد جدیدی از کلاس های تلویزیونی و آموزش آنلاین را به ارمغان آورده است

١١:١٩ | چهارشنبه ٢٨ آبان ١٣٩٩
گروه خبری: وبلاگ دفتر بین الملل
شماره خبر: ٢٧١٢٦
تعداد بازدید: 293
دانشگاه هاروارد ابعاد جدیدی از کلاس های تلویزیون و آموزش آنلاین را به ارمغان آورده است

نور، دوربین.... و تعامل دانشجویان! هر کسی که در مورد تأثیر وضعیت فعلی، مزایا یا آینده آموزش آنلاین سوالاتی در ذهن دارد، باید نگاهی به کلاس های آنلاین دانشگاه هاروارد بیاندازد، جایی که جدیدترین کلاس با فناوری پیشرفته برگزار می شود که در واقع تشابهی به کلاس های عادی مجازی ندارد.

این کلاس، یک استودیوی تلویزیونی است با یک استودیو ضبط خیره کننده، یک اتاق کنترل در طبقه بالا و یک تیم ویدئویی، به سرپرستی تهیه کننده ای که تصاویر را از زوایای مختلف دوربین صدا می کند ، می باشد.

بدون شک، استاد، ستاره اصلی نمایش باقی می ماند، اما دانشجویان در هر کلاس فعالانه در هر کلاس آنلاین شرکت می کنند.

این فناوری چنان چشمگیر است که رادیوی عمومی ملی (NPR) اخیراً این سوال را مطرح کرده است: آیا دانشگاه هاروارد مخالفان برگزاری کلاسهای مجازی را به طور کامل مغلوب کرده است؟

. . .

با شروع کلاس ، مربی در جلو و مرکز صحنه قرار دارد و هر کجا که می رود ، توسط یک فیلم بردار با دوربین دستی دنبال می شود.

دانشجویانی که در این کلاس ها شرکت می کنند، هم مخاطبان و هم گروه بازیگران پشتیبان را تشکیل می دهند. حداکثر 60 دانش آموز از سراسر جهان می توانند به طور همزمان از رایانه های خود استفاده کنند تا بخشی از این رویداد یادگیری زنده و بدون فیلمنامه باشند.

دانشکده تجارت هاروارد این استودیو را از شرکت WGBH-TV در بوستون، یک مرکز پخش عمومی، که مدتهاست کلاسها و آموزش هایی را در تلویزیون ارائه می دهد ، اجاره می کند تا بتواند این کلاس ها را برگزار نماید.

در واقع، این جلسات کلاسی نیستند که برای ضبط کردن برنامه ها برای استفاده های آینده طراحی شده باشند. بلکه این کلاس ها برای این هستند که مدرسان در لحظه به دانشجویان آموزش داده و به سوالات آنان به صورت آنلاین پاسخ دهند.

دانشگاه هاروارد قبل از راه اندازی این کلاس های تلویزیونی، هیأت علمی اش را به استودیوی ورزشی NBC در استمفورد ، کانکتیکات فرستاد تا نحوه تولید برنامه های تلوزیونی واقع نما را فرا بگیرند. هاروارد همچنین یک گروه تولید را استخدام کرد تا مسئولیت اتاق کنترل را بر عهده بگیرند.

دانشکده تجارت هاروارد از مدت ها قبل به دلیل تاثیرات رویکرد روش موردی، یک روش تدریس که به طور سنتی به تماس رو در رو بین دانشجویان و استادان متکی است، معروف است. در یکی از کلاس های اخیر برگزار شده، وقتی کلاس درباره ارزش Uber در دنیای حمل و نقل شهری بحث و گفتگو می کرد، دانشجویان در واقع رو در رو بودند با وجود اینکه یکی از آنها بازرگانی در استرالیا بود و دیگری یک توسعه دهنده وب در آریزونا.

پروفسور تجارت، بهارات آناند این سوال را در کلاس مطرح می کند: "عدد بزرگ یا عدد کوچک؟ . .. آیا ارزش این شرکت 50 میلیارد دلار است؟ "

وقتی دانشجویی برای پاسخگویی فراخوانده می شود ، چهره آن دانش آموز روی صفحه ظاهر می شود. پاسخ دانشجو چه درست باشد، چه غلط و یا قابل بحث، با صراحت کامل توسط استاد و دیگر دانشجویان دریافت می شود.

پروفسور آناند می گوید که استودیو کلاس هاروارد، قوت و اشتیاق کلاس حضوری را باز آفرینی می کند. چیزی که دستیابی به آن در شرایط یادگیری مجازی بسیار دشوار است

پیتر شفری ، مدیر فنی پروژه در مصاحبه با آسوشیتید پرس گفت:

"ما تلاش می کنیم تا در این کلاس ها انرژی مداوم ایجاد کرده و از آنچه که استاد می گوید برای هرچه بهتر کردن تجربه دانشجویان، استفاده کامل را ببریم."

دانش آموزان گفته اند که این کلاس ها نزدیکترین چیزی است که آنها به بودن در کلاس های حضوری تجربه کرده اند.

پروفسور آناند به NPR گفت:

"بعضی کارهایی را می توانیم با فناوری انجام دهیم که نمی توانستیم در کلاس حضوری انجام دهیم."

یک مزیت برای استاد، بخش چت در پایین صفحه است که به استاد و تهیه کننده برنامه، این امکان را می دهد تا افکار و نظرات دانشجویان را به صورت بلادرنگ ارزیابی کند.

علاوه بر برگزاری حدود 100 جلسه کلاس در استودیو طی سال آینده، دانشگاه هاروارد قصد دارد زمانی که دانشجویان رشته تجارت اش در سفر های تحصیلی به سراسر جهان هستند، از HBX Live برای میزبانی سخنرانی هایشان استفاده کند. با این حال، این دانشگاه هنوز مشخص نکرده است که برگزاری کلاس جدید مجازی آن چقدر هزینه بر هستند، و یا اینکه چگونه قصد دارد از شرکت کنندگان آینده این کلاس ها، این هزینه ها را دریافت کند.

آناند گفت:

"تقریباً مانند این است که ما در حال آماده سازی زیرساخت ها هستیم و اکنون زمانی است که باید اجازه دهیم قدرت تخیل مان آزاد باشد."

چنین تخیلی، در هماهنگی با فناوری همیشه در حال تغییر ، به آینده کلاس ها و یادگیری آنلاین دامن خواهد زد.

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: