ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.بنیاد پژوهش‌های اسپرانتو (ESF) با هم‌کاری «مرکز تحقیقات و مستندسازی مسائل زبان جهانی» (CED):

کمک‌هزینه‌ برای دانشجویان و پژوهش‌گران تا 10هزار دلار

١٢:٠٠ | چهارشنبه ٣٠ مهر ١٣٩٩
گروه خبری: بورسیه ها, وبلاگ دفتر بین الملل
شماره خبر: ٢٦٨٥٥
تعداد بازدید: 571
کمک‌هزینه‌ برای دانشجویان و پژوهش‌گران تا 10هزار دلار

«بنیاد پژوهش‌های اسپرانتو» (به اسپرانتو:‌ Fondaĵo pri Esperantaj Studoj ؛ به انگلیسی: Esperantic Studies Foundation) با بیش از نیم قرن سابقه، برای نیل به "عدالت زبانی در جهانی چندفرهنگی" در سال 1968 به‌وجود آمده است. سایت این بنیاد، علاوه بر زبان اسپرانتو به زبان انگلیسی نیز هست، چرا که "قصد ما در این بنیاد آگاه‌ساختن کارشناسان انگلیسی‌زبان در باره‌ی غنای منابع زبان‌شناسی تطبیقی در دنیای اسپرانتوزبان است" (نقل از مقدمه‌ی IpI ، شماره‌ی 101، ص 2).

در صفحه‌ی نخست این سایت چنین آمده است: "هدف ما توسعه بخشیدن و حمایت کردن از اقدامات سطح‌بالا در زمینه‌ی پژوهش، تعلیم و تربیت، و ارتباطات بین‌زبانی است. اولویت‌ها و ارزش‌های ما بر اساس ارتباط مستمر با جامعه‌ی جهانی اسپرانتو، و هم‌چنین پژوهش‌گران، کارشناسان آموزش و پرورش و فعالین در کلیه‌ی زمینه‌های مرتبط با زبان شکل می‌گیرند."

نشریه‌ی این بنیاد که با هم‌کاری «مرکز تحقیقات و مستندسازی مسائل زبان جهانی» (CED) منتشر می‌گردد، دارای دو روایت به زبان اسپرانتو و زبان انگلیسی است که تمامی شماره‌های آن‌ها به‌رایگان از سایت این بنیاد قابل داونلود است. نام این نشریه «خبرنامه‌ی زبان‌شناسان تطبیقی» است:
Informilo por Interlingvistoj (IpI) یا Information for Interlinguists (IfI).

در سایت این بنیاد www.esperantic.org/ کلیه‌ی اطلاعات لازم جهت تقاضای کمک‌هزینه‌ی تحصیلی و غیره برای تزها و پژوهش‌های مرتبط با زبان جهانی اسپرانتو و زبان‌شناسی تطبیقی، نیز درج شده است. در این باره، کلیاتی به اختصار در این‌جا آورده می‌شود:

  • گروه‌های هدف برای اعطای کمک‌هزینه تا 2000 دلار آمریکا، دانشجویان و پژوهش‌گران در زمینه‌هائی مانند برنامه‌ریزی زبانی، سیاست‌های زبانی فراملی، عدالت زبانی، و زبان‌فراساخته‌شناسی (ازجمله اسپرانتوشناسی) است.
  • کمک اهدائی می‌تواند برای پروژه‌های کوچک پژوهشی، حضوریافتن در همایش‌ها، سفر به کتاب‌خانه‌های پژوهشی، پژوهش‌های میدانی، توسعه‌ی وبگاه‌ها، انتشار پژوهش‌ها و ... اقدامات مرتبط با این موارد باشد.
  • پروپوزال‌های ارسالی به این بنیاد باید مطابق با ره‌نمودهای موجود در سایت بنیاد - و هم‌راه با برآورد بودجه‌ی لازم و برنامه‌ی زمانی مشخص - باشند.
  • هر از گاهی این بنیاد کمک‌هزینه‌هائی با مبالغ بالاتر (تا سقف 10هزار دلار آمریکا) نیز اعطا می‌کند.
  • کلیه‌ی تقاضاها می‌توانند در هر موقع از سال به ایمیل این بنیاد (admin@esperantic.org) به زبان اسپرانتو یا زبان انگلیسی فرستاده شوند.
  • مدیریت اعطای این کمک‌هزینه‌ها با «مرکز تحقیقات و مستندسازی مسائل زبان جهانی» (CED) است، که ناشر مجله‌ی تخصصی و چندزبانه‌ی «مسائل زبانی و برنامه‌ریزی زبانی» (Language Problems and Language Planning) نیز هست، که از سال 1969 تاکنون منتشر می‌شود.
Esperanto Webinar

آموزش زبان اِسپِرانتو، آسان‌ترین زبان بین‌المللی دنیا در دانشگاه مازندران

پیرو قطعنامه‌های یونسکو (سازمان تربیتی، علمی و فرهنگی ملل متحد) جهت معرفی و آموزش زبان بین‌المللی اسپرانتو در مدارس و دانشگاه‌های جهان، دانشگاه مازندران اقدام به برگزاری کلاس‌های آزاد آموزش زبان بین‌المللی اسپرانتو می‌نماید.

اطلاعات بیشتر
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: