ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.  چاپ        ارسال به دوست

اطلاعیه ثبت نام و پرداخت هزینه آزمون آنلاین خانگی HSK و HSKK در مؤسسه کنفوسیوس دانشگاه تهران

1 زمان آزمون‌

نوع آزمون

تاریخ شمسی

تاریخ میلادی

ساعت

HSK سطوح 2، 4 و 6

1400/02/04

2021/04/24

9:00

HSK سطوح 1، 3 و 5

1400/02/04

2021/04/24

13:30

HSKK سطوح مقدماتی، متوسط و پیشرفته 

1400/02/04

2021/04/24

16:30

2 آخرین مهلت ثبت نام

1400/01/24 هجری خورشیدی مطابق با 2021/04/13 میلادی ساعت 12:30

3 شرایط ثبت نام:

لطفاً پیش از ثبت نام در آزمون، از مناسب بودن تجهیزات و محیط آزمون با شرایط زیر اطمینان حاصل نمایید.

 1. رایانه: یک دستگاه رایانه که ویندوز ۷ یا ۱۰ بر روی آن نصب شده باشد. سامانه آزمون از سیستم عامل مک (macOS) پشتیبانی نمیکند و بر روی رایانه های با سیستم عامل مک اجرا نمیشود؛ وضوح تصویر نمایشگر باید ۱۳۶۶ در ۷۶8 یا بالاتر باشد؛ امکان برگزاری آزمون بر روی موبایل، تبلت و ... وجود ندازد؛
 2. اینترنت: پهنای باند ۲۰ مگابیت و حداقل سرعت اینترنت باید ۱۵۰ کیلوبایت بر ثانیه باشد.
 3. وبکم: وضوع تصویر دوربین رایانه باید بالا باشد (بیشتر از۰٫۳ مگاپیکسل)؛ وبکم می تواند با کامپیوتر یکپارچه (مانند وبکم لپتاپ) یا اینکه مستقل و جانبی باشد؛ نور اتاق باید کافی و تصویر واضح باشد.
 4. موبایل نظارت بر آزمون: یک دستگاه تلفن همراه به عنوان تجهیزات کمکی نظارت بر آزمون نیاز است. این دستگاه باید نرم افزار مشخص شده توسط مرکز آزمون را دانلود و نصب کند.
  1. یک ساعت پیش از شروع آزمون، وارد اتاق جلسه شده، تلفن همراه را در فاصله ۱ متری و در سمت چپ یا راست از پشت سر قرار دهید تا ناظر آزمون بتواند صفحه ی رایانه و فرد شرکت کننده را ببیند؛
  2. ناظر آزمون از طریق نرم افزار اعلام شده توسط مرکز، ۳۶۰ درجه محیط آزمون هر یک از شرکت کنندگان را بررسی میکند. (پیش از شروع آزمون، نام شرکت کننده خوانده شده و شرکت کننده پس از احراز هویت، باید با استفاده از تلفن همراه، محیط پیرامون خود را به ناظر آزمون نشان دهد).
  3. شرکت کننده باید تلفن همراه خود را با استفاده از وای- فای (wi-fi) به اینترنت متصل کرده و تلفن را در حالت پرواز قرار دهد؛
  4. تلفن همراه نظارت بر آزمون، بایستی از شارژ باتری کافی برخوردار بوده و خاموش نشدن آن در حین آزمون تضمین شده باشد.
 5. هدفون: هدفون (یا هدست) باید با صدای شفاف و عایق صوتی مناسب باشد. هدفون شرکت کنندگان آزمون HSKK (آزمون شفاهی) باید میکروفن داشته باشد. همچنین صدای دریافتی و ارسالی دارای کیفیت مناسب، شفاف و بدون نویز باشد. عملکرد عایق صوتی باید مطلوب باشد و صدای اضافی شنیده یا ارسال نشود.
 6. محیط آزمون: آزمون باید به طور مستقل در یک اتاق امن، بسته و بدون مزاحم انجام شود و انجام آزمون در مکانهای باز مانند پارکها ، کافی نت ها و رستورانها ممنوع است. رایانه، صفحه کلید و سایر وسایل آزمون باید روی میز قرار بگیرند. در طول آزمون ورود و خروج افراد دیگر به اتاق ممنوع است، هیچ وسیله اضافی و ممنوعه در اتاق آزمون و روی میز نباید وجود داشته باشد. به محض تخطی از مقررات آزمون، نمره ی آزمون باطل خواهد شد.
 7. نمیتوان به صورت بین المللی در آزمون ثبت نام کرد. برای مثال فردی که در آزمون آنلاین خانگی مرکز آزمون ایران ثبت نام میکند، در روز آزمون باید در داخل ایران باشد.

لطفاً حتما پیش از ثبت نام در آزمون، از انطباق شرایط خود با موارد بالا اطمینان حاصل فرمایید. در صورتی که پس از پرداخت هزینه آزمون هر یک از شرایط ذکر شده برای شرکت در آزمون را نداشته باشید، هزینه خدمات آزمون بازگشت داده نمی شود. نرم افزار شرکت در آزمون پیش از آزمون برای دانلود اطلاع رسانی می شود.

همینطور توجه داشته باشید که:

 1. در آزمون آنلاین خانگی نیازی به یادداشت برداری بر روی کاغذ نیست. در زمان آزمون استفاده از کاغذ، تجهیزات الکترونیکی و دیگر وسایل یادداشت برداری ممنوع می باشد.
 2. برای اطمینان از امنیت و صحت برگزاری آزمون، مرکز آزمون در کشور فرد شرکت کننده ممکن است با توجه به نیازها، اقدام به دریافت اطلاعاتی نظیر نام و نام خانوادگی، عکس و اطلاعات مدرک شناسایی کرده و همچنین بر صدا و تصویر ضبط شده در حین آزمون نظارت کند. ما تنها می توانیم در محدوده ی قوانین و همچنین اهداف خدمات قانونی آزمون زبان چینی (مانند حفاظت از امنیت و صحت آزمون) اقدام به جمع آوری اینگونه اطلاعات نماییم.

4 شیوه برگزاری آزمون

داوطلب از طریق رایانه شخصی در برنامه آزمون آنلاین زبان چینی وارد حساب کاربری شده و اقدام به پاسخدهی به سواالت آزمون می کند. در تمامی مراحل آزمون، مراقبان از راه دور بر آزمون به صورت همزمان نظارت می کنند.

5 دستورالعمل ثبت نام

برای ثبت نام وارد «پایگاه خدمات آزمون زبان چینی» به نشانی www.chinesetest.cn شوید. دستورالعملهای زیر را برای تکمیل ثبت نام آنلاین دنبال کنید و برای تکمیل مرحله پرداخت با مرکز آزمون (موسسه کنفوسیوس دانشگاه تهران) تماس بگیرید.

 • مرحله اول: ورود به سایت خدمات آزمون زبان چینی
  آدرس سایت: www.chinesetest.cn
 • مرحله دوم: ایجاد حساب کاربری
  در این مرحله حساب کاربری تان در این وبسایت را ایجاد کنید. در این مرحله اطلاعاتی از قبیل آدرس، ملیت، زبان مادری و تاریخ تولد از شما پرسیده خواهد شد.
 • مرحله سوم: انتخاب تاریخ و زمان آزمون
  مکان: موسسه کنفوسیوس دانشگاه تهران
  زمان: طبق زمان های اعلام شده
 • مرحله چهارم: مطالعه دستورالعمل نحوه برگزاری آزمون
  در زیر فرم گزینه "از شرایط آزمون اطلاع دارم و آن را مطالعه کردم" را علامت بزنید.
 • مرحله پنجم: تکمیل اطلاعات ثبت نام
  در این مرحله اطلاعات خود را در فرم ثبت نام وارد کنید و فرم را ارسال نمایید.
 • مرحله ششم: پرداخت هزینه شرکت در آزمون
  لطفا قبل از به اتمام رسیدن مهلت ثبت نام هزینه شرکت در آزمون را پرداخت نمایید. در غیر این صورت ثبت نام شما منقضی خواهد شد.

لطفا به این نکات توجه داشته باشید:

 1. نام انگلیسی شرکت کننده باید مطابق با مدرک شناسایی او باشد.
 2. داوطلبان می توانند از گذرنامه یا کارت ملی برای ثبت نام استفاده کنند. لطفاً هنگام پرداخت هزینه آزمون تمامی مدارک که در هنگام ثبت نام از آنها استفاده کرده اید را ارائه دهید.
 3. شماره تماس و آدرس ایمیلی که داوطلب در سیستم وارد میکند باید معتبر باشند و داوطلب باید شخصاً به آنها دسترسی داشته باشد. (اگر اولین بار است که در سایت www.chinesetest.cn ثبت نام می کنید، ایمیلی جهت تأیید آدرس ایمیلتان برای شما فرستاده می شود و باید از آن طریق ایمیلتان را تایید کنید. اگر ایمیلی دریافت نکردید، پوشه ی spam یا junk mail خود را بررسی کنید. در صورتی که باز هم ایمیل مورد نظر یافت نشد، از حساب کاربری خود در سایت www.chinesetesy.cn خارج شده و دوباره وارد سایت شوید. هنگام ورود به حساب کاربری، پنجره تایید ایمیل باز می شود.
 4. عکس داوطلب لازم ویژگی های زیر را داشته باشد:
  • 3 تا 6 ماه قبل از تاریخ آزمون گرفته شده باشد.
  • استاندارد ۲ اینچی باشد.
  • پس زمینه سفید داشته باشد.
  • بین 30 تا 100 کیلوبایت باشد.

  توجه داشته باشید که عکس زندگی و عکس منظره ممنوع است. عکس ثبت نام برای ورود به سیستم قبل از امتحان و برای تشخیص چهره در طول آزمون استفاده خواهد شد. لطفاً در هنگام بارگذاری تصویر خود در سیستم ثبت نام، به موارد فوق دقت کامل داشته و آنها را رعایت کنید.

 5. داوطلبانی که ثبت نام آنلاین خود را به پایان رسانده اند ، لطفاً در گروه اسکایپ عضو شوند و نام خود در گروه را تغییر دهند. به عنوان مثال:

  HSK 五级 + نام و نام خانوادگی (به انگلیسی)

  لینک گروه اسکایپ:
  https://join.skype.com/yptcq0DFzT8n

6 هزینه ها و پرداخت ها (نوع ارز : یوان چین)

HSK

هزینه

سطح 1

210 یوان

سطح 2

280 یوان

سطح 3

350 یوان

سطح 4

420 یوان

سطح 5

480 یوان

سطح 6

550 یوان

 HSKK

 هزینه

سطح مقدماتی

280 یوان

سطح متوسط

350 یوان

سطح پیشرفته

420 یوان

6.1 روش پرداخت:

پرداخت در محل موسسه کنفوسیوس دانشگاه تهران

زمان:
یکشنبه ها و سه شنبه ها، ساعت 10:30 تا 12:30

مکان:
تهران، خیابان کارگر شمالی، بین خیابان پانزدهم و شانزدهم، دانشکده زبانها و ادبیات خارجی دانشگاه تهران، طبقه همکف، دفتر مؤسسه کنفوسیوس دانشگاه تهران

شماره های تماس:
دفتر مؤسسه کنفوسیوس: 02161119090
استاد بذرافشان: 02161119209

آخرین مهلت پرداخت:
1400/01/24 هجری خورشیدی ،برابر با 2021/04/13 میلادی
ساعت 12:30


لطفاً هنگام مراجعه به موارد زیر توجه داشته باشید:

 • حتماً نکات بهداشتی مربوط به کرونا را رعایت کنید (ماسک بزنید، فاصله ی اجتماعی را رعایت کنید و...)
 • مدارک شناسایی که با آن در آزمون ثبت نام کرده اید را به همراه داشته باشید.
 • حتماً با خود پول خرد به همراه داشته باشید.

7 کارت شرکت در جلسه آزمون:

کارت شرکت در جلسه آزمون ۱۰ روز قبل از شروع آزمون برای داوطلبان صادر میشود. از داوطلبان تقاضا میشود تا وارد وبسایت خدمات آزمون زبان چینی شده و کارت شرکت در جلسه آزمون را از مرکز اطلاعات شخصی دریافت کرده و چاپ کنند.

8 نتایج آزمون

برای بررسی نتایج نهایی آزمون، ۱۰ روز پس از اتمام آزمون HSK و ۲۵ روز بعد از اتمام آزمون HSKK ، شرکت کنندگان می توانند به وب سایت خدمات آزمون چینی به آدرس www.chinesetest.cn مراجعه کرده و با وارد کردن شماره کارت ورود به جلسه و نام و نام خانوادگی نتیجه آزمون را مشاهده کنند. برای دریافت نسخه کاغذی مدرک آزمون، میتوانید با مراجعه به بخش «گزارش اضافی نمره» یا به چینی: 额外成绩报告 درخواست مدرک آزمون تان را از طریق پست به خود شخص را انتخاب و ثبت نمایید.

نکته: مدرک آزمون آنلاین خانگی در ابتدا تنها به صورت الکترونیکی منتشر می شود و برای دریافت آن، نیاز است شرکت کننده وارد سامانه شده و آن را دانلود کند. مدرک الکترونیکی با نسخه های کاغذی از اعتبار یکسانی برخوردار است.

9 تماس با موسسه کنفوسیوس دانشگاه تهران

تلفن:
دفتر مؤسسه کنفوسیوس: 02161119090
استاد بذرافشان: 02161119209

ایمیل:
زبان چینی یا انگلیسی: Li1620719665@163.com
زبان فارسی: Ut.clsa.contact@gmail.com

کانال تلگرام:
https://t.me/Utchinese


٢٢:٣٣ - يکشنبه ١٧ اسفند ١٣٩٩    /    شماره : ٢٨٤٧٣    /    تعداد نمایش : ٥٩٥٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

اخبار

مشاهده همه ...