ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.  چاپ        ارسال به دوست

چگونه در پیام رسان وی چت ثبت نام کنیم؟
چگونه در نرم افزار وی چت ثبت نام کنیم؟

افراد زیادی در جهان وجود دارند که از نرم افزار پیام رسان وی چت برای ارتباط با دیگران و انجام کارهای روزمره شان استفاده می کنند. این نرم افزار امکانات قابل قبولی برای برگذاری کلاس های آنلاین از قبیل تماس تصویری، صوتی، ارسال فایل و ... ارائه می دهد. به همین دلیل انستیتو کنفوسیوس از این نرم افزار برای برگذاری کلاس های آنلاین آموزش زبان چینی اش استفاده می کند. اگر علاقمند به ثبت نام در دوره های این انستیتو باشید می بایست نرم افزار وی چت را نصب کرده و در آن حساب کاربری داشته باشید تا بتوانید در کلاس هایی که در این نرم افزار برگذار می شوند شرکت کنید. اما ممکن است در هنگام ثبت نام در این نرم افزار به مشکلاتی بر بخورید. در این مقاله، ثبت نام در نرم افزار وی چت را قدم به قدم توضیح خواهیم داد. با ما همراه باشید.

1. دانلود نرم افزار وی چت

اولین کاری که باید انجام دهید این است که این نرم افزار را دانلود کنید. دانلود کردن این نرم افزار ممکن است گاهی مشکل باشد. چون بعضی مواقع که آن را دانلود می کنید ممکن است فایل نصب مشکل داری داشته باشد و در موبایل شما نصب نشود. به همین دلیل اگر با خطاهایی در حین نصب مواجه شدید، می توانید این برنامه را از سایت دیگری دانلود کنید. در زیر سایت هایی که می توانید از آنها برنامه وی چت را دانلود کنید لیست شده اند. 

https://www.siloo.ir/com.tencent.mm/ 

http://cafebazaar.ir/app/?id=com.tencent.mm 

https://app.xiaomi.com/details?id=com.tencent.mm 

https://www.wechat.com/ 

 

 


2. وی چت را اجرا کرده و روی دکمه Sign Up کلیک کنید


3. روی Sign up via Mobile کلیک کنید

وی چت دو راه برای ساخت حساب کاربری به شما ارائه می دهد:

  1. ثبت نام به وسیله موبایل
  2. ثبت نام به وسیله‌ی حساب فیسبوک

پیشنهادمان به شما این است که به وسیله موبایل ثبت نام کنید. به این دلیل که ثبت نام به وسیله حساب فیسبوک اندکی سخت تر است – اینکه فیسبوک در ایران فیلتر هست و اینکه اگر از حساب فیسبوک تان برای ایجاد حساب وی چت استفاده کنید، باز هم باید شماره تلفن تان را ارائه دهید. برای همین بهتر است که از راه اول (ثبت نام به وسیله موبایل) برای ساخت حساب کاربری تان استفاده کنید.

در ادامه از طریق ثبت نام به وسیله موبایل پیش خواهیم رفت.


4. اطلاعات پایه حساب کاربری وی چت را در فرم وارد کنید

لطفاً این فرم را پر کنید و در نهایت روی دکمه ثبت نام کلیک کنید.


5. با سیاست های حفظ حریم خصوصی وی چت موافقت کنید

در این مرحله باید با سیاست های حفظ حریم خصوصی در نرم افزار وی چت موافقت کنید. پس از اینکه این قسمت را مطالعه کردید (یا نکردید) تیک عبارت “I have read and accept the above terms” را علامت بزنید و در نهایت روی دکمه Next کلیک کنید.

6. ثابت کنید که یک روبات نیستید

نرم افزار وی چت سخت گیری ها و موارد امنیتی خاصی برای دور نگه داشتن ربات ها و برنامه های خطرناک دارد. پس طبیعتاً، یکی از کارهایی که در هنگام ثبت نام باید انجام دهید این است که نشان دهید بد افزاری که به دست یک هکر خطرناک ساخته شده نیستید. در این مرحله، نرم افزار وی چت از شما می خواهد کارهای کوچکی را برای اثبات ربات نبودنتان انجام دهید. مثلا ممکن است از شما بخواهد یک تکه از پازل را با تکان دادن اهرمی در صفحه به مکانی که بدان تعلق دارد حرکت دهید. هر آنچه که این نرم افزار از شما می خواهد انجام دهید تا این تست ربات نبودن با موفقیت انجام شود.


7. از یک کاربر وی چت بخواهید که کیو آر کد ثبت نام شما را اسکن کند

این مرحله ممکن است سخت ترین آن باشد، ولی نگران نباشید؛ ما کنارتان هستیم. در این مرحله شما باید از صفحه ای که در آن قرار دارید عکس صفحه گرفته و برای کسی که از قبل وی چت داشته بفرستید تا ثبت نام شما را تایید کند. سپس آن شخص می بایست این کیو آر کد را در وی چت باز کرده و آن را اسکن کند. برای اسکن یک تصویر کیو آر کد در وی چت باید ابتدا آن تصویر را باز کنید. سپس روی گزینه ها (آیکون سه نقطه) کلیک کنید. در پایین لیستی که باز می شود لینکی که کیو آر کد دارد نمایش داده می شود.

اما شخصی که با اسکن این کیو آر کد شما را تایید می کند باید این ویژگی ها را داشته باشد:

  • اگر خارج از چین اقامت داشته باشند باید حداقل یک ماه گذشته حساب خود را ایجاد کرده باشند؛ و اگر در چین اقامت داشته باشند باید حداقل شش ماه گذشته حساب خود را ایجاد کرده باشند.
  • نباید در ماه گذشته به ثبت نام کاربری دیگر کمک کرده باشد. (کیو آر کد آنها را اسکن کرده باشد)
  • حساب وی نباید در ماه گذشته مسدود شده باشد.
  • اگر ساکن چین باشد، باید ویژگی وی چت پی (WeChat Pay) را فعال کرده باشد.

راه دیگری نیز برای تایید حساب کاربری تان وجود دارد

اگر اسکن کردن کیو آر کد برایتان ممکن نبود، می توانید از راه دیگری نیز حساب شما را تایید کنیم. برای این کار روی لینکی که در انتهای صفحه کیو آر کد با عنوان unable to scan code قرار دارد کلیک کنید. با کلیک روی این لینک به صفحه جدیدی با توضیحات متفاوت هدایت می شوید. در این روش وی چت از شما می خواهد که با کسی که همان ویژگی هایی که اشاره شد ارتباط برقرار کنید و شماره تان را به او بگویید تا او حساب شما را تایید و فعال کند. شما می توانید شماره ای که با آن در حال ایجاد حساب هستید را به ما بگویید تا ما حساب شما را تایید کنیم. روش تایید حساب کاربری تان بدین صورت است که اول در قسمت مخاطبان وی چت باید عبارت wechat team را جستجو کنیم و در گزینه های این برنامه آیتمی با عنوان Help friend log in وجود دارد که به معنای کمک به یک دوست برای وارد شدن به حساب کاربری شان است. با کلیک روی این گزینه به یک فرم که فقط یک فیلد شماره دارد هدایت می شویم و در آن فیلد شماره شما را وارد می کنیم و سپس روی دکمه تایید حساب کاربری کلیک می کنیم.

راه دوم تایید حساب کاربری شما در وی چت

نکته ای که وجود دارد این است که برای اینکه حساب کاربری تان را بتوانیم تایید کنیم محدودیت زمانی داریم. یعنی از زمانی که صفحه کیو آر کد برایتان نمایش داده می شود، فقط چند دقیقه فرصت داریم تا حساب شما را تایید کنیم. به همین دلیل بهتر است قبل از اینکه برای ایجاد حساب کاربری در وی چت اقدام کنید، به ادمین وبسایت پیام بدهید تا به شما در ساخت حسابتان کمک کنند. همینطور بهتر هست که در نیمه اول روز برای تایید حساب کاربری تان اقدام کنیم. چون همانطور که ممکن است بدانید فاصله زمانی 4:30 ساعته بین ایران و چین وجود دارد و این به این معناست که زمانی که در ایران ظهر باشد، در چین شب شده است. برای همین بهتر است زمانی برای تایید حساب تان اقدام کنیم که افرادی که می توانند شما را تایید کنند در دسترس باشند.

همکاران ما در انستیتو کنفوسیوس به شما در ایجاد حساب کاربری تان در وی چت کمک خواهند کرد. شما می توانید هم از طریق پیام رسان رایچت، واقع در سمت راست و پایین صفحه و هم از طریق پیام رسان واتس اپ و تلگرام با ادمین وبسایت هماهنگی های لازم را برای ایجاد حساب کاربری تان انجام دهید.

ارتباط با ادمین

این سرویس فقط برای کسانی که قصد دارند در دوره های آموزش زبان چینی شرکت کنند ارائه می شود.


8. کد تایید شماره تلفن را وارد کنید و حساب وی چت خود را تحویل بگیرید

اگر مرحله قبل را با موفقیت پشت سر گذاشته اید و حساب شما تایید شده است، حال نوبت آن است که شماره تلفن تان نیز تایید شود. نرم افزار به شما اطلاع خواهد داد که یک کد تایید به شماره تلفن تان ارسال کرده است. معمولا پیامک حاوی کد تایید در کمتر از یک دقیقه به شما ارسال خواهد شد. شما باید آن کد را در این قسمت وارد کنید و در نهایت روی دکمه Next کلیک کنید.

تبریک می گوییم. حساب کاربری شما در نرم افزار وی چت ایجاد شده است. پس از ایجاد حساب کاربری تان می توانید روی contacts کلیک کنید و با افراد مختلف به گفتگو بپردازید و گروه های مختلفی نیز ایجاد کنید.


٢٠:١٢ - پنج شنبه ٣٠ بهمن ١٣٩٩    /    شماره : ٢٨١٢٩    /    تعداد نمایش : ١١١٩٤
لینک کوتاه خبر : int.umz.ac.ir/sun/zI3521


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

اخبار

مشاهده همه ...