ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.  چاپ        ارسال به دوست

آموزش ثبت نام در دوره های آموزش زبان چینی انستیتو کنفوسیوس دانشگاه مازندران
آموزش قدم به قدم ثبت نام در دوره های آموزش زبان چینی انستیتو کنفوسیوس دانشگاه مازندران

 

زبان چینی، یکی از پر استفاده ترین زبان ها در سراسر جهان است و بدون شک یاد گرفتن این زبان امکانات و فرصت های فراوانی برایتان به ارمغان خواهد آورد. هدف انستیتو کنفوسیوس دانشگاه مازندران، آموزش این زبان به بهترین شکل با استاد چینی زبان و نزدیک تر شدن هرچه بیشتر مردمان این دو کشور می باشد. از اینکه علاقمند به ثبت نام در دوره های آموزش زبان چینی ما هستید، خرسندیم. در ادامه قصد داریم تا طریقه ثبت نام را قدم به قدم برایتان توضیح دهیم تا بتوانید بدون هیچ مشکلی در دوره های مختلف ما ثبت نام کنید. هم می توانید ویدیوی این آموزش را ببینید و هم متن این پست را مطالعه بفرمایید. پس بیایید شروع کنیم.

 

1. مشاهده اطلاعات هر دوره

اولین کاری که برای شروع ثبت نام خود باید انجام دهید این است که به صفحه دوره های ارائه شده در انستیتو کنفوسیوس مراجعه کنید. در هر نیمسال تحصیلی ممکن است با توجه به تعداد دانشجویان علاقمند، دوره های مختلفی (HSK1, HSK2 و ...) ارائه شوند. برای همین شما باید مطمئن شوید که دوره ای که می خواهید ثبت نام کنید در نیمسال جاری ارائه می شود.

صفحه دوره های ارائه شده انستیتو کنفوسیوس

همانطور که مشاهده می کنید، در این صفحه دوره های مختلف لیست شده اند. شما می توانید روی دکمه اطلاعات بیشتر هر دوره کلیک کنید تا بتوانید در آن دوره ثبت نام کنید.

در این صفحه می توانید اطلاعات تکمیلی از جمله، هزینه ثبت نام، برنامه هفتگی، مهلت ثبت نام و ... را مشاهده نمایید.

2. کلیک روی دکمه ثبت نام

پس از اینکه تصمیم گرفتید در دوره ثبت نام کنید، باید روی دکمه ثبت نام کلیک کنید تا به صفحه کنترل پنل انستیتو کنفوسیوس هدایت شوید. همانطور که در عکس زیر مشاهده می کنید، این صفحه فقط برای اعضای سایت قابل دسترس هست.

در صورتی که از قبل در وبسایت دفتر همکاری های علمی و بین المللی حساب کاربری دارید می توانید با وارد کردن نام کاربری و رمز عبورتان وارد این صفحه شوید. ولی اگر هنوز حسابی در وبسایت نساخته اید، می توانید روی دکمه عضویت در سایت کلیک کنید.

2.1. عضویت در سایت

در ادامه فرض می کنیم که شما از قبل حسابی در وبسایت ما ندارید و می خواهید یک حساب جدید درست کنید. پس روی دکمه عضویت در سایت کلیک می کنید. با کلیک روی این دکمه به صفحه زیر در یک تب مرورگر جدید هدایت می شوید. اینکه یک تب جدید باز می شود به این دلیل است که صفحه قبلی که کنترل پنل است را از دست ندهید. در صفحه جدیدی که برایتان باز می شود، شما باید اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید.

لطفاً به یاد داشته باشید که از حروف فارسی برای نام کاربری استفاده نکنید.

پس از پر کردن فرم می توانید روی دکمه عضویت کلیک کنید. اگر همه چیز به خوبی پیش برود، حساب کاربری شما در سیستم ایجاد خواهد شد و شما با صفحه زیر روبرو می شوید.

3. ورود به صفحه کنترل پنل دانشجویان انستیتو کنفوسیوس

حال می توانید تب عضویت در سایت را ببندید و تب قبلی که جعبه ورود به صفحه کنترل پنل انستیتو کنفوسیوس می باشد را باز کنید. برای ورود به این صفحه باید نام کاربری و رمز عبوری که در فرم عضویت در سایت وارد کرده بودید را در فرم بنویسید.

توصیه می‌شود وقتی وارد صفحه می شوید، به مرورگر خود اجازه دهید تا نام کاربری و رمزتان را ذخیره کند تا در دفعات آتی که می خواهید وارد سایت شوید، بتوانید از قابلیت پر کردن اتوماتیک فرم مرورگرتان بهره مند شوید.

اگر ورود شما به این صفحه بدون مشکل باشد، با صفحه زیر روبرو خواهید شد:

در این صفحه شما دو جعبه مشاهده خواهید کرد:

  • جعبه اول: اطلاعات حساب کاربری شماست که در هنگام عضویت در سایت وارد کرده اید. در صورتی که اطلاعات اشتباهی وارد کرده اید یا اطلاعاتتان تغییر کرده اند یا اینکه رمز عبور خود را تغییر دهید می توانید روی دکمه ویرایش این جعبه کلیک کنید. در صفحه ای که برایتان باز خواهد شد می توانید اطلاعات حساب کاربری تان را تغییر دهید.

  • جعبه دوم: اطلاعات پایه مورد نیاز برای ثبت نام در دوره های انستیتو کنفوسیوس را از شما دریافت خواهد کرد. شما تنها زمانی می توانید در دوره های مختلف ثبت نام کنید که این فرم را پر کرده باشید. برای پر کردن این فرم می توانید روی دکمه پر کردن فرم مربوطه کلیک کنید تا فرم در یک تب جدید برایتان باز شود.

4. پر کردن فرم اطلاعات پایه

همانطور که اشاره شد، برای اینکه بتوانید در دوره ها ثبت نام کنید، ابتدا باید این فرم را تکمیل نمایید. اطلاعاتی که در این فرم در اختیار ما قرار خواهید داد در امور صدور کارت دانشجویی و گواهی پایان دوره برای شما به ما کمک خواهد کرد. زمانی که روی دکمه پر کردن فرم مربوطه کلیک کنید، به صفحه فرم زیر هدایت خواهید شد:

در این فرم، شما می بایست اطلاعات خواسته شده را وارد کنید. نکته مهمی که وجود دارد این است که در قسمت انتهایی این فرم می توانید نوع ثبت نام خود را مشخص نمایید. شما می توانید به عنوان زبان آموز های زیر در انستیتو کنفوسیوس ثبت نام نمایید:

  • متقاضی معمولی
  • دانشجوی دانشگاه مازندران
  • عضو هیأت علمی دانشگاه مازندران
  • کارمند دانشگاه مازندران

برای دانشجویان، اعضای هیأت علمی و کارمندان دانشگاه مازندران تخفیف در پرداخت شهریه در نظر گرفته شده است و این گروه از زبان آموزان به جای پرداخت 420000 تومان شهریه پایه، می توانند 1950000 تومان را به حساب دانشگاه واریز کنند. این در حالی است که متقاضیان معمولی باید مبلغ شهریه پایه را پرداخت نمایند.

این گزینه به این دلیل وجود دارد که بدانیم شما می توانید از این تخفیف برخوردار شوید یا خیر. پس از پر کردن این فرم، دوباره به کنترل پنل هدایت خواهید شد که با توجه به نوع ثبت نامتان، باید اطلاعات تکمیلی را در اختیار ما قرار دهید.

در این صفحه می توانید اطلاعات بیشتری در مورد تخفیف شرکت در کلاس ها برای دانشجویان، اعضای هیأت علمی و کارمندان دانشگاه مازندران کسب کنید.

زمانی که وضعیت خود را انتخاب کردید می توانید روی دکمه ارسال فرم کلیک کنید تا اطلاعاتتان ذخیره شود.

سپس، صفحه ای حاوی اطلاعاتی که در فرم وارد کرده بودید برایتان نمایان خواهد شد. در این قسمت می توانید اطلاعاتی را که وارد کردید مرور کنید. سپس پایین تر که بروید، دکمه ای با عنوان بازگشت به کنترل پنل خواهید دید. روی آن کلیک کنید تا به کنترل پنل هدایت شوید.

5. بازگشت به کنترل پنل

حال شما اطلاعات پایه ثبت نام را پر کرده اید. این بار وقتی وارد صفحه کنترل پنل می شوید، اطلاعاتتان در جعبه اطلاعات پایه نمایان هستند.

6. پر کردن فرم اطلاعات تکمیلی

پس از اینکه فرم اطلاعات پایه را پر کردید، با توجه به نوع ثبت نامی که انجام داده اید، باید فرم دیگری جهت ارائه اطلاعات تکمیلی پر کنید. به عنوان مثال اگر به عنوان دانشجوی دانشگاه مازندران ثبت نام کنید، در ادامه باید فرم مخصوص دانشجویان دانشگاه مازندران را پر کنید. اگر در صفحه پایین تر بروید می توانید این جعبه اطلاعات این فرم را ببینید که مانند جعبه اطلاعات پایه خالی است و فقط یک دکمه با عنوان پر کردن فرم مربوطه دارد. روی آن دکمه کلیک کنید تا به فرم مربوطه هدایت شوید.

این فرم نیز مانند فرم اطلاعات پایه می باشد. شما اطلاعات خواسته شده را در فرم وارد می کنید و در نهایت روی دکمه با عنوان بازگشت به کنترل پنل کلیک می کنید تا به کنترل پنل بازگردید.

7. ثبت نام در دوره جدید

پس از اینکه فرم های لازم جهت تکمیل اطلاعات شخصی را پر کردید، می توانید در دوره ای که علاقمند هستید ثبت نام کنید. برای مشاهده قسمت دوره های من، در صفحه کنترل پنل پایین تر بیایید. در زیر تصویر این قسمت را مشاهده می کنید.

برای شروع کار می توانید روی دکمه ثبت نام در دوره جدید کلیک کنید. با کلیک روی این دکمه به یک فرم جدید هدایت خواهید شد که تصویر آن را در زیر می بینید.

در این فرم ابتدا دوره ای که می خواهید در آن ثبت نام کنید، سپس نیمسال تحصیلی، مبلغ واریزی را انتخاب کرده و در نهایت عکس و یا اسکرین شات رسید پرداختی شهره خود را در قسمت عکس رسید ، بار گذاری می کنید.

توجه داشته باشید که در حال حاضر امکان دریافت مبلغ شهریه به وسیله درگاه پرداخت برای وبسایت ما وجود ندارد. به همین جهت شما می بایست مبلغ شهریه را با توجه به نوع ثبت نامی که انجام داده اید انتخاب کنید.

شهریه پایه برای تمامی دوره ها 420000 تومان و برای دانشجویان، اعضای هیأت علمی و کارمندان دانشگاه مازندران با تخفیف، 195000 تومان می باشد. شما در این صفحه می توانید اطلاعات بیشتری در مورد این تخفیف کسب نمایید.

شما می توانید مبلغ شهریه را به شماره شبای دانشگاه مازندران که در صفحه اطلاعات هر دوره نوشته شده است پرداخت نمایید. پس از آن می توانید از رسید عکس و یا اسکرین شات بگیرید و آن را در قسمت عکس رسید در فرم ثبت نام در دوره های انستیتو کنفوسیوس بارگذاری نمایید.

پس از پر کردن فرم، روی دکمه ارسال فرم کلیک کنید. با کلیک روی این دکمه، شما در صفحه جدید، اطلاعاتی که در فرم وارد نموده اید را خواهید دید.

حالا شما با موفقیت در این دوره ثبت نام کرده اید و می توانید با کلیک روی دکمه بازگشت به کنترل پنل، به کنترل پنل بازگردید.

پس از بازگشت به کنترل پنل، به پایین صفحه و به قسمت دوره های من مراجعه کنید. در این قسمت خواهید دید که اطلاعات ثبت نام در دوره جدید ثبت شده است.

8. دریافت ایمیل تایید ثبت نام از طرف ادمین سایت

پس از اینکه ثبت نام خود را نهایی کردید، باید منتظر بمانید تا ادمین وبسایت اطلاعات شما را تایید کند. پس از تایید اطلاعات، ایمیلی حاوی نام کاربری ادمین وبسایت در نرم افزار وی چت برایتان فرستاده خواهد شد. سپس شما می توانید به این حساب کاربری در این نرم افزار پیام دهید تا شما را در گروه درسی تان اضافه کند. برای این کار، شما باید در این نرم افزار حساب کاربری داشته باشید. در صورتی که هنوز حساب کاربری خود را در نرم افزار وی چت ایجاد نکرده اید، می توانید به پست "چگونه در پیام رسان وی چت ثبت نام کنیم؟" مراجعه کنید.

همینطور اگر با خواندن این پست، موفق به ایجاد حساب کاربری در این پیام رسان نشدید، می توانید روی آیکون رایچت (گفتگوی آنلاین) در پاین و سمت راست صفحه کلیک کنید و به ادمین سایت پیام بدهید تا شما را در ساخت حساب کاربری در نرم افزار وی چت راهنمایی کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه برگزاری کلاس ها در پیام رسان وی چت، به این پست مراجعه کنید.

ثبت نام در دوره های دیگر در ترم های آینده
از این پس در ترم های آینده، شما می توانید با مراجعه به این صفحه (کنترل پنل دانشجویان انستیتو کنفوسیوس) و کلیک روی دکمه ثبت نام در دوره جدید، در دوره های دیگر ثبت نام نمایید. به عبارت دیگر، اطلاعات پایه و تکمیلی شما در سیستم ذخیره شده اند و کافی است که فقط فرم ثبت نام در دوره جدید را پر کنید تا بتوانید در آنها ثبت نام نمایید.

بازگشت به کنترل پنل


١٥:٢٢ - چهارشنبه ٢٩ بهمن ١٣٩٩    /    شماره : ٢٨١٢٤    /    تعداد نمایش : ٢٣٦٢
لینک کوتاه خبر : int.umz.ac.ir/sun/qOkxx2


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

اخبار

مشاهده همه ...