ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

معرفی دانشگاه مازندران (بهترین دانشگاه ایران)
ویدیو

فیلم کوتاه معرفی دانشگاه مازندران


| ٢٣:٠٣ - جمعه ١٤ آبان ١٤٠٠
چهارشنبه سوری | آخرین چهارشنبه سال

امیدواریم که چهارشنبه‌سوری شاد و به دور از خطری داشته باشید

چهارشنبه‌سوری از جشن‌های ایرانی است که از غروب آخرین سه‌شنبه ی ماه اسفند، تا نیمه‌شب آخرین چهارشنبه ی سال به طول می انجامد و برافروختن و پریدن از روی آتش مشخصهٔ اصلی آن است؛ این جشن، نخستین جشن از مجموعهٔ جشن‌های نوروزی و مرتبط با آغاز سال نو خورشیدی است که با برافروختن آتش و برخی رفتارهای جمعی نمادین دیگر در فضای باز، در کشور های حوزه تمدنی فرهنگ ایرانی مانند ایران، افغانستان، جمهوری آذربایجان، اقلیم کردستان عراق، تاجیکستان، ترکیه و سایر کشور های جهان با حضور اقوام ایرانی مانند کردها و آذری‌ها برگزار می‌شود.


| ٠٨:٤٥ - چهارشنبه ٢٧ اسفند ١٣٩٩
پنجاه سال با دانشگاه مازندران

پنجاه سال با دانشگاه مازندران

سال ۱۳۹۹ خورشیدی سالی پر از اتفاقات تلخ بود، سالی که روزانه تعداد زیادی از هموطنان، اعضای خانواده و دوستانمان را در اثر همه گیری ویروس کرونا از دست دادیم. اما امروز با حفظ امید و ایمان به علم این آرزو که هر چه زودتر از این همه گیری بگذریم آرزوی برآورده نشدنی نیست.


| ١٦:٥١ - پنج شنبه ٧ اسفند ١٣٩٩
اعلام نتایج رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان اسلام ISC-۲۰۲۰/ حضور ۴۶ دانشگاه از ایران

اعلام نتایج رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان اسلام ISC-۲۰۲۰/ حضور ۴۶ دانشگاه از ایران

دکتر محمدجواد دهقانی سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام گفت: نتایج "رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان اسلام ISC" (ISC Islamic World University Rankings) در سال ۲۰۲۰ انتشار یافته و ۴۶ دانشگاه از ایران در میان ۲۸۲ دانشگاه از ۲۶ کشور اسلامی در لیست مربوطه حضور دارند.


| ١٣:٠٥ - شنبه ١٨ بهمن ١٣٩٩
راهنمای جامع اطلاعات دانشگاه مازندران ویژه ی دانشجویان نو ورود

راهنمای جامع اطلاعات دانشگاه مازندران ویژه ی دانشجویان نو ورود

ضمن تبریک به مناسبت آغاز سال تحصیلی و عرض خیرمقدم به دانشجویان نو ورود دانشگاه مازندران، با توجه به تداوم وضعیت آموزش از راه دور به دلیل وضعیت اپیدمی کرونا در کشور، حوزه ی معاونت آموزشی دانشگاه با همکاری دیگر معاونت‌ها، واحدها و سایر مراکز مربوطه در دانشگاه با هدف تسهیل خدمات رسانی و کمک به دانشجویان جدید جهت استفاده بهینه از تمامی امکانات، ظرفیت‌ها و خدمات دانشگاهی، اقدام به راه اندازی بسته «راهنمای جامع اطلاعات دانشگاه مازندران» ویژه شما عزیزان کرده است.


| ١٣:١٤ - شنبه ١ آذر ١٣٩٩
همه چیز در مورد نظام اروپایی انتقال واحدهای درسی

همه چیز در مورد نظام اروپایی انتقال واحدهای درسی

امروزه تحصیل در اروپا به دلیل برخوداری از کیفیت آموزشی بهتر و ایجاد فرصت‌های شغلی مناسب‌تر علاقمندان بی شماری را در بین دانشجویان ایرانی کسب نموده است. بر طبق آمار سالانه دانشجویان بی شماری در سراسر کشور اقدام به ارسال مدارک تحصیلی خود برای دریافت پذیرش از دانشگاه‌های خارجی می‌نمایند. دانشجویان علاقمند به ادامه تحصیل در خارج از کشور لازم است رزومه تحصیلی و علمی خود را برای دانشگاه‌های مورد نظرشان ارسال نمایند. اما آیا رزومه تحصیلی ارائه شده که حاوی نمرات و تعداد واحدهای گذرانده شده بر طبق سیستم آموزشی ایران است در همه ی کشورهای جهان قابل پذیرش می‌باشد؟


| ٢١:٠٨ - پنج شنبه ٢٩ آبان ١٣٩٩
به بهانه روز جهانی فلسفه

به بهانه روز جهانی فلسفه

ساده ترین تعریف فلسفه یا دانش¬دوستی ، همان ارائه ی شیوه ای برای زیستن در راستای هدف خوب زیستن است. نقطه ی تمایز فلسفه در ارائه ی شیوه ای برای زندگی ، سازمان یافته و دقیق بودن آن و همچنین مشتق شدن آن از روش های منطقی است. این منطقی بودن تا جایی پیش می رود که "ویتگنشتاین " ، فیلسوف اتریشی، از فلسفه به عنوان "نبرد زبان علیه ذهن افسون شده" یاد می کند. فلسفه از دیدگاه "کانت" ، "شناسایی عقلانی از راه مفاهیم" و از دیدگاه "پورسینا" ، "آگاهی بر حقایق تمام اشیا" می باشد. فلسفه کلید نیک زیستن و به نقل از افلاطون ، فلسفه همان "لذت گرامی" است.


| ١٢:٤٢ - پنج شنبه ٢٩ آبان ١٣٩٩
دانشگاه هاروارد ابعاد جدیدی از کلاس های تلویزیون و آموزش آنلاین را به ارمغان آورده است

دانشگاه هاروارد ابعاد جدیدی از کلاس های تلویزیونی و آموزش آنلاین را به ارمغان آورده است

نور، دوربین.... و تعامل دانشجویان! هر کسی که در مورد تأثیر وضعیت فعلی، مزایا یا آینده آموزش آنلاین سوالاتی در ذهن دارد، باید نگاهی به کلاس های آنلاین دانشگاه هاروارد بیاندازد، جایی که جدیدترین کلاس با فناوری پیشرفته برگزار می شود که در واقع تشابهی به کلاس های عادی مجازی ندارد.


| ١١:١٩ - چهارشنبه ٢٨ آبان ١٣٩٩
زادروز نیما یوشیج، پدر شعر نو فارسی را به تمام علاقه مندان و رهروانش شادباش می گوییم.

زادروز نیما یوشیج، پدر شعر نو فارسی را به تمام علاقه مندان و رهروانش شادباش می گوییم.

نیما زاده ی بلده در نور مازندران بود و در کتاب روجا به زبان مازندرانی شعر سرود. نیما در اشعار خود با بهره بردن از عناصر طبیعی به توصیف وضعیت جامعه می پرداخت.


| ١٣:٤٦ - پنج شنبه ٢٢ آبان ١٣٩٩
جابه‌جایی دانشجویان بین‌المللی در بحران کرونا؛ فرصت‌ها و تهدیدها را بشناسیم

جابه‌جایی دانشجویان بین‌المللی در بحران کرونا؛ فرصت‌ها و تهدیدها را بشناسیم

دانشگاه از جمله نهادهایی است که به طور قابل توجهی تحت تأثیر پاندمی‌ها از جمله پاندمی کووید-19 قرار می‌گیرد. بررسی تاریخی بحران‌های مشابه حاکی از آن است که اثر چنین پاندمی‌هایی در کوتاه مدت به صورت کاهش میزان ثبت‌نام و کاهش درآمد دانشگاه‌ها می‌شود، اما در بلند مدت رویه متفاوت خواهد بود و دانشگاه به نهاد قوی‌تری نسبت به قبل تبدیل خواهد شد.


| ١١:٠٧ - شنبه ١٧ آبان ١٣٩٩

2 3 4 5 صفحه بعدی >>


اخبار

مشاهده همه ...