دانشگاه پوترا (UPM)

خاستگاه دانشگاه پوترا UPM (یو پی ام) مالزی را می توان در موسسه كشاورزی دنبال كرد كه به طور رسمی در 21 می سال 1941 موفق به اهدای 155دیپلم سه ساله و 166 گواهینامه 1 ساله شد و در23 جون 1948 توسط دولت مالزی به عنوان یك كالج رسمی كشاورزی شناخته شد.


در سال 1948 پیشنهاد شد كه این كالج به مرتبه دانشگاهی ترفیع یابد البته اگر چه این پیشنهاد به سالهای بعد موكول شد اما سر انجام در سال 1960 دانشكده كشاورزی دانشگاه مالایا تاسیس شد. در اول ژانویه 1962 انجمن مشاوران كالج كشاورزی شروع به كار كرد.


تاسیس دانشگاه پوترا UPM (یو پی ام) بر اساس تلفیق كالج كشاورزی مالایا با دانشكده كشاورزی مالایا بود. دانشگاه پوترا UPM (یو پی ام) مالزی در سال 1973 با سه موسسه دانشگاه كشاورزی دامپروری و كشاورزی و دامپزشكی شروع به كار كرد. در كنار این سه دانشكده شاخه های مختلف علوم پایه هم تدریس می شد و حدود 1559 دانشجو در آن مشغول به تحصیل بودند در دهه80 دانشگاه پوترا UPM (یو پی ام) در زمینه های علوم و تكنولوژی نیز گسترش پیدا كرده و در سال 1994 دانشگاه پوترا UPM (یو پی ام) طرحهایی را برای گسترش دانشگاهی پست مدرن پایه ریزی كرد كه بهترین و به روزترین مهارتها و سیستمها را برای آموزش تكنولوژی و علوم با بهترین و سریعترین توسعه در امر تكنولوژی اطلاعات را به كار برد. دانشگاه پوترا UPM (یو پی ام) از آن پس به مكانی دیگر منتقل شد و نام و اعتبارش فراسوی مرزهای ملی شان گسترش یافت اوج این تغییرات در نهایت منجر به تبدیل نام دانشگاه به PUTRA شد كه به طور رسمی در 3 آوریل 1997 توسط دكتر ماهاتیر محمد اعلام شد. این یك راه استراتژیك برای به تصویر كشیدن دانشگاه پوترا UPM (یو پی ام) به عنوان مركزی برای تحصیلات عالی و فراهم كردن بستری مناسب و توانا در زمینه های مختلف تحصیلی در تكنولوژی اطلاعات و گسترش تسهیلات ملی در هزاره جدید بود.

ر یاست این دانشگاه بر عهده ی خانم "آینی ایدرس" میباشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و ورود به سایت اصلی دانشگاه پوترای مالزی کلیک کنید.
 
شخص رابط در این دانشگاه جهت پبگیری مفاد تفاهمنامه منعقده میان دو دانشگاه:
 
 
نشانی ایمیل: 
شماره تلفن همراه (متصل به نرم افزارهایی چون واتساپ و ...) :