اداره تغذیه دانشگاه مازندراندر راستای کاهش هزینه‌ها طبق قانون توسعه کشور ماده (طرح برون‌سپاری) به‌عنوان یکی از برترین دانشگاه های کشور در مرحله واگذاری کلیه مواد مذکور اعم از خرید مواد غذایی، آماده‌سازی، نگهداری، طبخ و توزیع، تجهیزات آشپزخانه، انرژی‌های مصرفی اقدام نمود و با یاری خداوند و همت و تلاش مدیران مربوطه و کارکنان اداره تغذیه دانشگاه توانست این گام بزرگ را در جهت رفاه حال دانشجویان و کاهش تصدی‌گری دولت برای کاهش هزینه‌ها بردارد.

ازآنجاکه اداره تغذیه دانشگاه مازندرانازنظر علمی و کیفی همیشه سرآمد دانشگاه‌های دیگر کشور بوده است این بار نیز برای استمرار این رتبه، هدف اصلی اداره را بر مبنای سیستم مدیریتی و سیاست‌گذاری بر مبنای بالا بردن کیفیت و ارزش تغذیه‌ای و سلامت دانشجویان و ایجاد فرهنگ صحیح غذایی گذاشت و موارد اجرائی تغذیه را که بسیار زمان‌بر بود به واحد خصوصی واگذار نمود با حذف این مرحله از کار در اداره تغذیه تمامی انرژی و توان کارکنان متخصص اداره تغذیه دانشگاه معطوف بررسی و پیگیری موارد کیفی، بهداشتی غذاها و بالا بردن ارزش غذایی دانشجوئی در وعده‌های صبحانه، ناهار، شام طبق جدیدترین اطلاعات به‌روز تغذیه گردید.

حذف کلیه غذاهای فست فود با کالری بالا و ارزش تغذیه‌ای پایین از برنامه غذایی دانشجویی اعم از سوسیس، کالباس، انواع ناگت و ... و جایگزین نمودن غذاهای سالم و بهداشتی و متناسب با فرهنگ ایران که جایگزین نمودن انواع غذاهای ایرانی و سنتی از اقصی نقاط کشور یکی از این روش‌هاست که با این مسئله هم عادات غذایی صحیح به دانشجویان آموزش داده می‌شود و هم با غذاهای سنتی کشور آشنا می‌شوند تا بتوانند هرکدام از آن‌ها یک ترویج‌دهنده فرهنگ صحیح غذاهای سالم در خانواده خود باشند.

جایگزینی انواع غذاها گرم در وعده صبحانه و پررنگ نمودن این وعده جهت سلامتی و شادابی دانشجویان. غذاهای فرنی – شیر برنج – شیر عسل – شیر خرما – نان شیرمال –سیب‌زمینی پخته – عدسی – لوبیا گرم و ... در این وعده گنجانده‌شده تا دانشجویان را به‌صرف صبحانه تشویق کرده و عادت دهیم که همین مسئله نیز به‌عنوان یک مسئولیت به عهده اداره تغذیه دانشگاه‌ها می‌باشد که علاوه بر ایجاد سلامتی در دانشجویان فرهنگ‌سازی مناسبی در سطح جامعه صورت می‌پذیرد.