پذیرش دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی (با شهریه) 

شرايط عمومي:

1. داشتن ‌مدرك ديپلم و پيش‌دانشگاهي براي اتباع خارجي مقيم ايران

تبصره- داوطلبين داراي مدارك تحصيلي خارج از جمهوري اسلامي ايران، بايد كليه مدارك تحصيلي خود را به تأييد سفارت و يا يكي از كنسولگري‌هاي جمهوري اسلامي ايران در كشور متبوع خود برسانند.

2. توانايي مالي لازم براي پرداخت كامل شهريه تحصيلي

3. عدم منع قانوني براي اقامت تحصيلي در ايران

4. حداكثر سن براي تحصيل در مقطع كارشناسي 26 سال مي‌باشد

5. متقاضیان تحصیل در  دانشگاه مازندران بایستی جهت بررسی مدارک مبلغ یک میلیون ریال به حساب جاری شماره IR3801800000000000952947001  به نام دانشگاه مازندران نزد بانک تجارت بابلسر شعبه دانشگاه مازندران واریز نموده و تصویر فیش واریزی را بهمراه فرم به ایمیل دفتر همکاری ها ارسال نمایند. 

شرايط ويژه:

1. معدل كل ديپلم و پيش‌دانشگاهي براي متقاضيان دوره كارشناسي حداقل 12 از 20 بايد باشد 

2. دارندگان ديپلم و پيش‌دانشگاهي رشته رياضي‌فيزيك مي‌توانند كليه رشته‌هاي تحصيلي در زير گروه‌هاي فني‌ ـ مهندسي، علوم پايه، دامپزشكي، كشاورزي و منابع طبيعي، علوم انساني و زبان‌هاي خارجي را انتخاب كنند.

تبصره الف) حداقل معدل كتبي ديپلم و پيش‌دانشگاهي (رياضي‌فيزيك) براي متقاضيان رشته‌هاي مهندسي بايد 14 از 20 باشد.

تبصره ب) حداقل معدل كتبي ديپلم و پيش‌دانشگاهي (همه ديپلمه‌ها بجز رياضي‌فيزيك) براي متقاضيان ساير رشته‌هاي دانشگاه، بايد 12 از 20 باشد.

3. دارندگان ديپلم و پيش‌دانشگاهي رشته علوم تجربي فقط مي‌توانند رشته‌هاي تحصيلي در زير گروه‌هاي علوم پايه، دامپزشكي، كشاورزي و منابع طبيعي، علوم انساني و زبان‌هاي خارجي را انتخاب كنند.

4. دارندگان ديپلم و پيش‌دانشگاهي علوم ‌انساني فقط مي‌توانند رشته‌هاي‌گروه علوم انساني و زبان‌هاي ‌خارجي را انتخاب كنند.

5. آن دسته از داوطلباني كه داراي ديپلم فني‌حرفه‌اي و يا كار دانش بوده و فاقد مدرك پيش‌دانشگاهي مي‌باشند، بايد حتماً مدرك پيش‌دانشگاهي را (در يكي از رشته‌هاي رياضي‌فيزيك، علوم تجربي و علوم انساني) نيز اخذ نموده و به هنگام ثبت‌نام ارائه نمايند.

6. آن دسته از داوطلباني كه داراي مدرك كارداني رشته‌هاي فني‌حرفه‌اي (علمي‌كاربردي و ...) مي‌باشند، نيازي به ارائه مدرك پيش‌دانشگاهي نداشته و گواهي كارداني آنان به عنوان مدرك پيش‌دانشگاهي محسوب خواهد شد.

7. متقاضياني كه به زبان فارسي تسلط ندارند، در صورت پذيرش، بايد دوره آموزش زبان فارسي را حداكثر به مدت 9 ماه در دانشگاه مازندران با موفقيت طي نمايند.

 

ساير شرايط:

  • پذيرش متقاضياني كه تابعيت مضاعف دارند و يا پدر آنان ايراني بوده و گذرنامه و تابعيت كشور ديگر را دارا مي‌باشند، ممنوع است.
  • پذيرش متقاضياني كه هم‌زمان در دانشگاه ديگر و يا در جامعه ‌المصطفي ‌العالميه مشغول به تحصيل مي‌باشند، ممنوع است.
  • پذيرش متقاضياني كه يك دوره كارشناسي را در دانشگاه‌هاي جمهوري اسلامي ايران به اتمام رسانده‌اند و مجدداً متقاضي ادامه تحصيل در همان مقطع در رشته ديگري مي‌باشند، ممنوع است.

8. پذيرش داوطلباني كه داراي مدرك كارداني مي‌باشند در دوره كارشناسي بلامانع است.

9. انتقال دانشجويان بين‌المللي ساير دانشگاه‌هاي همتراز با دانشگاه مازندران مطابق ضوابط امكان‌پذير است.

مدارك لازم:

تکمیل فرم پذیرش

تبصره الف) لازم است داوطلبان، مدارک تحصیلی (ديپلم و پيش‌دانشگاهي به همراه ريز نمرات) و مدارك هویتی (كارت هويت يا گذرنامه) و فيش پرداختي خود را اسکن نموده و فایل آن را به هنگام تکمیل فرم پذیرش به ایمیل دفتر همکاری ها ارسال نمایند. 

تبصره ب) مدارك هويتي شامل گذرنامه معتبر داراي رواديد و اقامت يا دفترچه پناهندگي و يا كارت هويت صادره از سوي اداره كل امور اتباع و مهاجرين خارجي وزارت كشور مي‌باشد.

دانشجویان غیر ایرانی  برای ورود به دانشگاه‌های ایران باید فرآیند خاصی را طی کنند و هدف ما ایجاد ارتباط مؤثر بین دانشجوی غیر ایرانی و مسئولان پذیرش دانشگاه می­ باشد. 

برای ثبت نام برای مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد،  دکتری و دوره های کوتاه مدت فرم PDF را دانلود نموده (بر روی تصویر «دانلود فرم ثبت نام» راست کلیک کرده و گزینه Save Link As را انتخاب کنید) و پس از پر کردن آنرا به نشانی ایمیل: registration@umz.ac.ir ارسال کنید. لازم به ذکر است که این فرم قابل پرشدن در رایانه می باشد و نیازی به چاپ نمودن آن نیست.