دانشجویان غیر ایرانی  برای ورود به دانشگاه‌های ایران باید فرآیند خاصی را طی کنند و هدف ما ایجاد ارتباط مؤثر بین دانشجوی غیر ایرانی و مسئولان پذیرش دانشگاه می­ باشد.
در خواست کنندگان ثبت نام در دانشگاه مازندران می توانند با پرکردن اطلاعات مورد نیاز در فرم انتهای این صفحه و بارگزاری مدارک ذیل در فرم، نسبت به ثبت نام آنلاین اقدام نمایند.

  1. تصویر صفحه عکس دار گذرنامه و تاریخ انقضا
    (این بخش شامل صفحه اصلی گذرنامه می باشد که عکس متقاضی و تاریخ انقضا گذرنامه در آن دیده می شود.)
  2. گواهی اتمام دوره مقطع تحصیلی به همراه ترجمه انگلیسی (یا فارسی)
    متقاضیان بین المللی برای ورود به دانشگاه مازندران نیاز به ارایه مدرک دانشگاهی دارند. به همین دلیل لازم است نسخه ای از مدرک کارشناسی و یا کارشناسی ارشد را ارائه نمایند.
  3. متقاضیان تحصیل در دانشگاه مازندران بایستی جهت بررسی مدارک معادل ریالی مبلغ 20 دلار را به شماره حساب جاری IR380180000000000095294700  به نام دانشگاه مازندران نزد بانک تجارت بابلسر شعبه دانشگاه مازندران واریز نماید.
  4. عناوین دروس گذرانده شده به همراه نمرات کسب شده رسمی (ریزنمرات علمی کامل). ریزنمرات می بایستی در زبان های اصلی اشان صادر شود و ترجمه انگلیسی آن -که توسط دانشگاه یا مرکز ترجمه رسمی انجام میشود- ضمیه گردد.

پیش نیازها:

بسته به رشته انتخابی متقاضیان برای تحصیل، ایشان می بایست به زبان های فارسی، انگلیسی، و یا عربی (در خصوص رشته های تخصصی ادبیات عرب) تسلط کافی داشته باشند.

توجه: اگر متقاضیان در نوشتار و یا صحبت کردن به فارسی توانائی لازم را نداشته باشند، می بایست در دوره آموزش زبان فارسی در دانشگاه مازندران شرکت نموده و با موفقیت آن را به اتمام برسانند. حداکثر مدت دوره زبان فارسی ۹ ماه می باشد که پیش از شروع دوره تحصیلی پایان می یابد. دانشجویان رشته های زبان های خارجی تنها نیاز به ۳ ماه دوره زبان فارسی را دارند.

فرم ثبت نام