درخواست کنندگان لازم است فرم درخواست ثبتنام را  تکمیل نمایند. همچنین لازم است تمام مدارک درخواستی ذیل را بارگذاری نمایند:

1- تصویر صفحه عکس دار گذرنامه و تاریخ انقضا

(این بخش شامل صفحه اصلی گذرنامه می باشد که عکس متقاضی و تاریخ انقضا گذرنامه در آن دیده می شود.)

2-گواهی اتمام دوره مقطع تحصیلی به همراه ترجمه انگلیسی

متقاضیان بین المللی برای ورود به دانشگاه مازندران نیاز به ارایه مدرک دانشگاهی دارند. به همین دلیل لازم است نسخه ای از مدرک کارشناسی و یا کارشناسی ارشد را ارائه نمایند. (مدارک صادره از کشور های خارج از ایران میبایستی به تائید سفارت ایران در آن کشورها برسد.)

3- متقاضیان تحصیل در  دانشگاه مازندران بایستی جهت بررسی مدارک مبلغ یک میلیون ریال به حساب جاری شماره IR3801800000000000952947001  به نام دانشگاه مازندران نزد بانک تجارت بابلسر شعبه دانشگاه مازندران واریز نموده و تصویر فیش واریزی را بهمراه فرم به ایمیل دفتر همکاری ها ارسال نمایند. 

عناوین دروس گذرانده شده به همراه نمرات کسب شده رسمی (ریزنمرات علمی کامل). ریزنمرات می بایستی در زبان های اصلی اشان صادر شود و ترجمه انگلیسی آن -که توسط دانشگاه یا مرکز ترجمه رسمی انجام میشود- ضمیه گردد.

پیش نیازها:

تمام متقاضیان تحصیلات تکمیلی بایستی به زبان فارسی مسلط باشند.

توجه: اگر متقاضیان در نوشتار و یا صحبت کردن به فارسی توانائی لازم را نداشته باشند، باید در دوره آموزش زبان فارسی در دانشگاه مازندران شرکت نمایند و با موفقیت آن را به اتمام برسانند. حداکثر مدت دوره زبان فارسی ۹ ماه می باشد که پیش از شروع دوره تحصیلی پایان می یابد. دانشجویان رشته های زبان های خارجی تنها نیاز به ۳ ماه دوره زبان فارسی را دارند.

دانشجویان غیر ایرانی  برای ورود به دانشگاه‌های ایران باید فرآیند خاصی را طی کنند و هدف ما ایجاد ارتباط مؤثر بین دانشجوی غیر ایرانی و مسئولان پذیرش دانشگاه می­ باشد. 

برای ثبت نام برای مقطع کارشناسی ارشد،  دکتری و دوره های کوتاه مدت فرم PDF را دانلود نموده (بر روی تصویر «دانلود فرم ثبت نام» راست کلیک کرده و گزینه Save Link As را انتخاب کنید) و پس از پر کردن آنرا به نشانی ایمیل: registration@umz.ac.ir ارسال کنید. لازم به ذکر است که این فرم قابل پرشدن در رایانه می باشد و نیازی به چاپ نمودن آن نیست.