انستیتو کنفوسیوس با بیش از ششصد مرکز آموزش زبان چینی در سراسر جهان

موسسه کنفوسیوس از سال 2004 میلادی با هدف ترویج زبان و فرهنگ چینی در کشورهای خارجی کار خود را آغاز و تاکنون 500 نمایندگی در سراسر جهان ایجاد کرده است.

در طی سالهای اخیر گسترش موسسه کنفوسیوس بسیار چشمگیر بوده و این موسسه توانسته این فرصت را برای افراد زیادی در سرتاسر جهان فراهم کند که زبان و فرهنگ چینی را فراگیرند. علاوه بر آن، موسسه کنفوسیوس به سکویی برای تبادل فرهنگی میان کشور چین و دیگر ملت ها و همچنین به پلی برای تقویت دوستی و همکاری میان چین و دیگر نقاط جهان تبدیل شده است.

با توجه به این نکته که اقتصاد و تبادلات چین با کشورهای دیگر رشد بسیاری داشته است، نیاز برای دانستن زبان و فرهنگ چینی نیز افزایش چشمگیری داشته است. با بهره گیری از تجربیات کشورهایی چون انگلستان، فرانسه، آلمان و اسپانیا در زمینه تبلیغ و ترویج زبان خود به دیگر کشورها، کشور چین نیز از سال 2004 شروع به ایجاد موسسات عمومی غیرانتفاعی با هدف ترویج زبان چینی در دیگر کشورها کرده است.

دانشگاه مازندران اولین و تنها نماینده ی موسسه کنفوسیوس در ایران است که در سال 1395 موفق به عقد قرارداد رسمی در جهت تاسیس شعبه ای از این موسسه در پردیس دانشگاه مازندران گردید. هم اکنون این موسسه آماده شروع به فعالیت می باشد.
 


بیشتر بخوانید:
دوره های آموزشی
منابع آموزشی

تقویم آموزشی

اهمیت زبان چینی
ثبت نام
اساتید انستیتو کنفوسیوس
دانشگاه گوانگجو