آلمان یک مقصد محبوب برای دانشجویان مایل به تحصیل در سطح بین المللی است. دانش آموزان به طور معمول لازم به پرداخت شهریه در دانشگاه های آلمان نیستند و اگر چنین باشد، هزینه تحصیل بسیار پایین است. اکثر دانشگاه های آلمان تامین مالی قابل توجهی از دولت دریافت می کنند. برنامه های کارشناسی معمولا بدون شهریه در دانشگاه های دولتی است. برنامه های مدرک کارشناسی ارشد عموما دارای شهریه کمی هستند که اصلا قابل مقایسه با شهریه بالای تحصیل در سایر کشورها نمی باشد.

آموزش رایگان دانشکده ها و دانشگاه در آلمان

از اکتبر سال 2014، تمام دانشگاه در آلمان هیچ شهریه ای برای مطالعات کارشناسی دریافت نمی کنند. در برخی از ایالات فدرال، دانشگاه هر ترم (حدود 50 یورو) و / یا برای هزینه های دولتی (حدود 50 یورو) دیافت می کندتحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا دکتری در آلمان مبنی بر پرداخت هزینه است. هزینه برای مطالعات کارشناسی ارشد در آلمان علاوه بر ثبت نام می باشد. خوشبختانه، تعداد قابل توجهی از کمک هزینه تحصیلی برای کارشناسی ارشد و دکترا مطالعه در آلمان وجود دارد.

بورس تحصیلی ملی Deutschland Stipendium 

برنامه کمک هزینه تحصیلی آلمان حمایت مالی و غیر مادی به دانش آموزان بسیار موفق و متعهد از سراسر جهان را فراهم می کند. این بورس تحصیلی دانش جویان بسیار با استعداد در همه دانشگاه های شرکت کننده در آلمان را حمایت می کند. این بورس تحصیلی بدون در نظر گرفتن درآمد شخصی و یا کمک پدر و مادر و ملیت است . بورس تحصیلی به مقدار 300EUR در هر ماه است و برای حداقل دو ترم اعطا می شود و معمولا برای مدت حداکثر  دوره تحصیل به طور استاندارد قابل پوشش است

بورس تحصیلی Foundations آلمان

تعدادی از سازمان های سیاسی و مذهبی در آلمان کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان بین المللی در رشته ها و مقاطع مختلف تحصیلی را  ارائه می دهند. اطلاعات بیشتر در مورد این نوع بورس تحصیلی را می توانید در وب سایت studentwerk-berlin.de بیابیدبورسیه بنیاد هاینریش بل یک بورس تحصیلی ارائه شده توسط بنیاد سیاسی آلمان است در حالی که بورس های تحصیلیKAAD یک بورس تحصیلی ارائه شده توسط بنیاد مذهبی در آلمان است.

امتیازدهی

اخبار

مشاهده همه ...