ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

کانادا یکی از پرطرفدار ترین مقاصد برای دانشجویان بین المللی است. برای کسانی که مشتاق به تحصیل در کانادا هستند اما نیاز به حمایت مالی دارند، یک انتخاب و استفاده از کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی است، این بورسیه های تحصیلی توسط دولت کانادا، دانشگاه های خصوصی در کانادا، و دیگر سازمان های موجود  ارائه شده استبورس های تحصیلی کانادا در مقایسه با بورس های تحصیلی ایالات متحده آمریکا، کمک هزینه تحصیلی بریتانیا و بورس های تحصیلی استرالیا اندک است،  

 بورس های تحصیلی دولت کانادا

کمک هزینه تحصیلی دولت کانادا و کمک هزینه های تحصیلی برای دانشجویان بین المللی برای انجام تحصیلات تکمیلی در علوم طبیعی و اجتماعی و یا در زمینه تحقیقات علوم سلامت و بهداشت.

این بورسیه تحصیلی تامین کننده هزینه تحصیلی برای دانشجویان کانادا در مدرک کارشناسی ارشد یا دکترا در دانشگاه های کانادا است.

  • بورس تحصیلی IDRC 

بورس های تحصیلی دولت کانادا برای دانشجویان از کشورهای در حال توسعه را به منظور تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا در یک دانشگاه شناخته شده  و معتبر کانادا است.

  • بورس تحصیلی NSERC

بورس های تحصیلیNSER توسط  دولت کانادا ارائه شده و تامین کننده کمک های مالی و جوایز برای دانشجویان برجسته به منظور انجام مطالعه در علوم طبیعی و یا مهندسی در دانشگاه های معتبر کانادا است. بودجه این بورسیه ها توسط سازمانNSERC تامین می گردد.

بورس های تحصیلی دولت کانادا از سازمان کشورهای آمریکایی(OAS)، به دانشجویان فارغ التحصیل از هر دولت عضوOAS (از جمله کشورهای منتخب در امریکا لاتین و جزایر کارائیب) تعلق می گیرد

  • بورس تحصیلی Vanier 

بورس های تحصیلی دولت کانادا در برای دانشجویان بین المللی در مقطع دکترا است که متقاضی تحصیل در کانادا در یک دانشگاه عضو این بورسیه هستند.

بورسیه های دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا

  • بورسیه تحصیلی کارشناسی ارشد Vanier

بورسیه تحصیلی(Vanier CGS) برای جذب و حفظ دانشجویان دکترا در سطح جهانی و شناساندن کانادا به عنوان یک مرکز جهانی تعالی در تحقیق و آموزش عالی ایجاد شده است. بورس های تحصیلی در مقطع دکترا (ترکیب کارشناسی ارشد/ دکترا و یا دکترای حرفه ای) توسط دانشگاه های کانادا ارائه می شوند. بورس تحصیلی به ارزش 50.000 $ در هر سال به دانشجویان دکترا برای مدت سه سال تعلق می گیرد.

  • بورسیه تحصیلی کارشناسی ارشد دانشگاه Manitoba

دانشگاه مانیتوبا بورسیه تحصیلی(UMGF) را به فارغ التحصیلان و متقاضیان تحصیل در این دانشگاه مبنی بر شایستگی دانشجویان از هر ملیتی برای تحصیل تمام وقت (کارشناسی ارشد یا دکترا) ارائه می دهد. در دانشگاه مانیتوبا کمک هزینه های تحصیلی در سال به مبلغ 18،000 $ برای دانشجویان دکترا و یا 14000 $ برای دانش آموزان کارشناسی ارشد برای یک دوره 12 ماهه ارزش دارد.

این بورسیه تحصیلی شامل کمک هزینه تحصیلی به اتباع خارجی است (اولویت برای متقاضیان از کشورهای در حال توسعه) که متقاضی تحصیل در مقطع دکترا در علوم اجتماعی و انسانی هستند و یا به صورت تمام وقت در سال اول یا دوم این رشته ها در دانشگاه کانادا ثبت نام کرده اند. ارزش سالانه آن است تا 60،000 دلار برای حداکثر سه سال است.

  • بورسیه تحصیلی کارشناسی ارشد و دکترای دانشگاه Waterloo

دانشجویان بین المللی متقاضی تحصیل در مقطع دکتری و یا مقطع کارشناسی ارشد تحقیقاتی این بورسیه را از دانشگاه واترلو دریافت خواهند کرد. این بورسیه تحصیلی به ارزش 1800$ در هر ترم به مدت 2 سال (کارشناسی ارشد) و 3600 $ در هر ترم به مدت 3 سال (دکترا) است. بورسیه های تحصیلی دیگری نیز خصوصا برای دانشجویان متقاضی تحصیل در مقطع دکترا برای دانشجویان بین المللی در واترلو وجود دارد.

  • بورسیه تحصیلی کارشناسی ارشد دانشگاه Calgary

دانشگاه کلگری طیف گسترده ای از بورسیه های تحصیلی کامل و جزئی برای دانشجویان بین المللی را ارائه می دهدارزش این کمک هزینه تحصیلی از 1000 $ تا 40،000 دلار و در رشته های مختلف تحصیلی است.

امتیازدهی