پروسه ثبت نام دانشجویان بین المللی

از اینکه دانشگاه مازندران را برای ادامه تحصیلات خود انتخاب نموده اید سپاسگزاریم. در ابتدا برای ثبت نام در دانشگاه مازندران، می توانید از میان رشته های موجود، رشته مورد نظر خود را انتخاب نمایید. با کلیک روی هر رشته، از شما خواسته خواهد شد که به حساب کاربری خود در سیستم وارد شوید و در صورتی که حسابی در سیستم ندارید، حسابی جدید ایجاد کنید. پس از ورود به حساب، پس از کلیک روی رشته مورد نظر خود در صفحه رشته ها، به صفحه فرم ثبت نام هدایت خواهید شد. در این صفحه می بایست اطلاعات خواسته شده را ارائه دهید. به یاد داشته باشید که مدارک لازم برای ثبت نام را از قبل آماده کرده باشید.

وبسایت ثبت نام: www.int.umz.ac.ir یا www.en.int.umz.ac.ir

در دومین مرحله ثبت نام، ابتدا مشخصات و مدارک شما در دانشگاه مازندران توسط کارشناسان دفتر همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه مازندران و گروه آموزشی مرتبط با رشته درخواستی تان بررسی می شود. سپس، اطلاعات شما می بایست در سامانه SAORG (سامانه امور دانشجویان وزارت علوم تحقیقات و فناوری) درج گردد. با درج اطلاعاتتان در این سامانه، کارشناسان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز می توانند مدارک شما را بررسی نمایند. این مرحله می تواند هم توسط کارشناسان دانشگاه و هم توسط خودتان صورت پذیرد.

وبسایت سامانه SAORG: www.portal.saorg.ir

پس از بررسی اطلاعات توسط کارشناسان دانشگاه و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، در مرحله سوم مجوز تحصیلی برایتان صادر می شود. داشتن مجوز تحصیلی بدین معنی است که اطلاعات و مدارک شما مورد تایید واقع شده و شما می توانید در دانشگاه های ایران تحصیل نمایید.

درخواست صدور روادید تحصیلی از طریق دفتر همکاری های علمی و بین المللی ارسال می گردد. زمانی که روادید برایتان صادر شد، به شما اطلاع داده خواهد شد و شما می توانید با مراجعه به سفارت و یا کنسولگری های ایران در کشور خود، روادیدتان را دریافت نمایید.

در مرحله آخر شما می توانید مطابق با تقویم تحصیلی دانشگاه، با در دست داشتن روادید تحصیلی تان، وارد خاک ایران شده و در دانشگاه مازندران حضور یابید. با ورود به شهر بابلسر و دانشگاه مازندران، از شما استقبال خواهد شد و محیط پردیس، دانشکده ها و مرکز آموزش زبان فارسی به شما معرفی خواهد گردید. با تایید پذیرش نهایی توسط معاون آموزشی دانشگاه، شما رسما دانشجوی دانشگاه مازندران می شوید. تنها کاری که باقی می ماند، صدور اقامت یکساله برای شماست.