برای اینکه در یکی از رشته های موجود در دانشگاه مازندران ثبت نام کنید، می بایست مدارکی را برای تأیید مدارک شناسایی ، سوابق تحصیلی و تسلط به زبان فارسی و انگلیسی در اختیار ما قرار دهید. پس از انتخاب رشته خود می توانید، در فرم درخواست برای هر مقطع تحصیلی، این مدارک را بار گزاری کنید. در زیر لیستی از مدارکی که باید در فرم درخواست ثبت نام بار گزاری نمایید را قرار داده ایم. اگر سوالی در خصوص تحصیل در دانشگاه مازندران دارید، با ما تماس بگیرید.

مدارک لازم برای پذیرش اولیه

مدارک هویتی

 • اسکن عکس 3 در 4 زمینه سفید
  • وضوح تصویر: 600px در 800px
  • اندازه تصویر: کمتر از 50 kb
  • عکس طی شش ماه گذشته گرفته شده باشد
 • اسکن پاسپورت
  • وضوح تصویر: 800px در 600px
  • اندازه تصویر: کمتر از 100 kb

مدارک تحصیلی

برای ثبت نام در مقاطع مختلف در دانشگاه مازندران باید مدارک تحصیلی متفاوتی را در اختیار ما قرار دهید. اگر مدارک تحصیلی شما به انگلیسی یا فارسی نیست، می بایست علاوه بر اسکن مدارک اصلی تان، اسکن ترجمه مدارک خود را به فارسی یا انگلیسی نیز بار گزاری نمایید.

 • مدارک لازم برای مقطع کارشناسی
  • دیپلم و ریزنمرات دبیرستان
  • رزومه تحصیلی (CV)
 • مدارک لازم برای مقطع کارشناسی ارشد
  • مدرک و ریزنمرات دوره کارشناسی
  • رزومه تحصیلی (CV)
 • مدارک لازم برای مقطع دکتری
  • مدرک و ریزنمرات دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد
  • رزومه تحصیلی (CV)

اسکن هزینه بررسی مدارک

متقاضیان تحصیل در دانشگاه مازندران می بایست جهت بررسی مدارک معادل ریالی مبلغ 10 دلار را به هر یک از شماره حساب های زیر واریز نمایید. برای محاسبه معادل ریالی 10 دلار می توانید به این صفحه مراجعه نمایید.

شماره حساب

توضیحات

IR3801800000000000952947001

حساب جاری، به نام تمرکز عواید دانشجویان بین الملل دانشگاه مازندران نزد بانک تجارت شعبه بابلسر

1955110000049

حساب جاری، به نام تمرکز عواید دانشجویان بین الملل دانشگاه مازندران نزد بانک ملی شعبه بابلسر

5859837006914879

شماره حساب دانشگاه مازندران جهت کارت به کارت

نحوه واریز

شما می توانید به سه طریق، هزینه بررسی مدارک و شهریه خود را پرداخت نمایید.

 1. انتقال از طریق بانک های ایرانی واقع در کشور شما
  شما می توانید به بانک های ایرانی واقع در کشور خود مراجعه کرده، و هزینه بررسی مدارک خود را به یکی از شماره حساب های بالا واریز نمایید. به یاد داشته باشید که رسید انتقال وجه را به همراه داشته باشید، زیرا در زمان ثبت نام اینترنتی در دانشگاه مازندران، شما می بایست اسکن رسید را نیز در فرم بار گذاری نمایید.

  لیست بانک های ایرانی خارج از ایران

 2. انتقال هزینه از طریق کارت به کارت
  شما همچنین می توانید، هزینه بررسی مدارک را از طریق کارت به کارت به حساب دانشگاه واریز نمایید. اما این روش محدودیت هایی دارد. شما فقط می توانید در داخل کشور ایران از طریق این روش هزینه ها  را انتقال دهید.
 3. مراجعه به صرّافی در کشور و شهر محل اقامت جهت ارسال هزینه بررسی مدارک و همچنین شهریه
  این امکان نیز برای شما وجود دارد که از طریق صرّافی های واقع در محل اقامتتان به ارسال هزینه ثبت نام و پرداخت شهریه اقدام نمایید.

در حال حاضر،  روش سوم از دو روش دیگر راحت تر می باشد.

تسلط به زبان فارسی و انگلیسی

تحصیل در خارج از کشورشان ممکن است برای دانشجویان چالش برانگیز باشد و اگر دانشجویی زبان مادری کشوری را که در آن تحصیل می کنند نداند ، ممکن است مشکلات بیشتری را گریبان گیر خویش ببیند. در دانشگاه مازندران ، طیف وسیعی از رشته ها وجود دارد که به زبان فارسی و انگلیسی تدریس می شوند و دانشجویان بین المللی می توانند در این رشته ها تحصیل نمایند. این بدان معنی است که دانش آموزان باید در زبان انگلیسی و زبان فارسی مهارت داشته باشند تا بتوانند به طور موثر در کلاس ها شرکت کنند. بدین منظور، درخواست کنندگان تحصیل در دانشگاه مازندران می بایست مدارکی را ارائه دهند که تسلط آنان به زبان فارسی و انگلیسی را تایید کند. در زیر، در مورد این مدارک توضیح داده ایم.

مدارک لازم برای اثبات تسلط به زبان فارسی

اگر در رشته ای که برای تحصیل در دانشگاه مازندران انتخاب نموده اید، به زبان فارسی تدریس می شود، به طور کلی سه راه وجود دارد که تسلط تان به زبان فارسی را اثبات نمایید.

اتوماتیک
اگر حداقل دو سال آموزش تمام وقت (یا معادل آن) به زبان فارسی ، در ایران یا کشوری دیگر که زبان اصلی آموزش آن فارسی است ، گذرانده باشید ، به طور خودکار به زبان فارسی تسلط خواهید داشت. این بدان معناست که تنها ارائه مدارک تحصیلی تان برای اثبات تسلط تان به زبان فارسی کافی خواهد بود.

مبتنی برامتحان
در صورتی که در سنجش استانداردهای مهارت‌های فارسی(سامفا) شرکت نموده اید، میتوانید اسکن گواهی قبولی در این آزمون را در فرم ثبت نام بار گزاری نمایید.

برنامه پل (یادگیری زبان فارسی در دانشگاه مازندران)
این برنامه برای متقاضیانی طراحی شده است که به غیر از مهارت در زبان فارسی ، سایر شرایط پذیرش برنامه مورد نظر خود را دارند. برنامه پل به دانشجویان واجد شرایط اجازه می دهد تا با گذراندن دوره های فارسی در مرکز آزفا دانشگاه مازندران (مرکز آموزش زبان فارسی) ، به تسلط در زبان فارسی دست یابند. موفقیت آمیز بودن این دوره ها به شما این امکان را می دهد تا در رشته تحصیلی مورد نظر در دانشگاه مازندران با دارا بودن شرایط زبانی لازم تحصیل کنید.

مدارک لازم برای اثبات تسلط به زبان انگلیسی

اگر در رشته ای که برای تحصیل در دانشگاه مازندران انتخاب نموده اید، علاوه بر زبان فارسی، به زبان انگلیسی نیز تدریس می شود، به طور کلی سه راه وجود دارد که تسلط تان به زبان انگلیسی را اثبات نمایید.

اتوماتیک
اگر در کشوری که زبان اصلی آموزش آن انگلیسی است حداقل سه سال آموزش تمام وقت (یا معادل آن) به زبان انگلیسی را گذرانده باشید، به طور خودکار شرط تسلط به زبان انگلیسی را برآورده خواهید کرد.

مبتنی برامتحان
اگر شرایط تسلط به زبان انگلیسی برای شما به صورت خودکار براورده نمیشوند، می توانید مدارکی مانند مدرک قبولی تان در آزمون های زبان انگلیسی را در فرم ثبت نام بارگزاری نمایید. برخی از رایج ترین این آزمون ها، به همراه حداقل نمره برای قبولی دانشجو در دانشگاه مازندران در زیر ذکر گردیده است:

 • TOEFL Internet-Based Test (iBT): Total score of 60 or above
 • IELTS (Academic): Overall band score of 5.5 with no band less than 5

برنامه پل (یادگیری زبان انگلیسی در دانشگاه مازندران)
این برنامه برای متقاضیانی طراحی شده است که به غیر از مهارت در زبان انگلیسی ، سایر شرایط پذیرش برنامه مورد نظر خود را دارند. برنامه پل به دانشجویان واجد شرایط اجازه می دهد تا با گذراندن دوره های آموزش زبان انگلیسی در مرکز آموزش زبان انگلیسی دانشگاه مازندران، به تسلط در این زبان دست یابند. موفقیت آمیز بودن این دوره ها به شما این امکان را می دهد تا در رشته تحصیلی مورد نظر در دانشگاه مازندران با دارا بودن شرایط زبانی لازم تحصیل کنید.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ روادید:

 1. اسکن عکس پاسپورتی زمینه سفید
 2. اسکن پاسپورت متقاضی
 3. اسکن پاسپورت همسر در صورت درخواست روادید برای همسر
 4. اسکن پاسپورت فرزند/فرزندان  در صورت درخواست روادید برای فرزند/فرزندان
 5. اسکن سند ازدواج در صورت درخواست روادید برای همسر و فرزندان
 6. اسکن مدارک تحصیلی + ترجمه انگلیسی
 7. خانم متاهل متقاضی تحصیل در دانشگاه مازندران ملزم است مدارک قانونی که نشان دهنده حزانت کودک/کودکان شان هست را  جهت اخذ اقامت ارائه دهد (مراجعه به دفترخانه های رسمی)

اخبار

مشاهده همه ...