CISSC CISSC Title

مرکز مطالعات و همکاری‌های علمی بین‌المللی وزارت علوم در راستای دستیابی به رسالت علمی و پژوهشی و ارتقای سطح عملکرد جامعه‌ی علمی کشور و بر اساس نظام جامع وزارت عتف، نسبت به حمایت از طرح‌های پژوهشی که پتانسیل بالقوه‌ای برای رفع معضلی از معضلات کشور را دارا می‌باشند و در طبقه‌ی طرح‌های بنیادی و یا استراتژیک قرار می‌گیرند، اقدام می نماید. لذا از کلیه‌ی محققان و پژوهشگران و اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی و پژوهشی، پارک‌های علم و فناوری دعوت بعمل می‌آید تا نسبت به بررسی اولویت‌های پژوهشی مرکز و تکمیل فرم پیشنهاد طرح پژوهشی در قالب برنامه‌های جندی‌شاپور (برنامه پژوهشی مشترک ایران- فرانسه)، ICRP، ICARD، سیمرغ، آیسد، حمایت از همایش‌ها و کارگاه‌های بین‌المللی در سامانه طوبی اقدام نمایند. شما می توانید در ادامه این صفحه، اطلاعات کامل در مورد این طرح ها را مطالعه نمایید.

اولویت‌های پژوهشی مرکز دستورالعمل ارائه و اجرای طرح تحقیقاتی

مرکز مطالعات و همکاری‌های بین‌المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تا کنون قریب به 800 طرح پژوهشی مشترک بین المللی را مورد حمایت مالی قرارداده است و در سال جاری این امکان وجود دارد که به تعدادی از طرح‌های ویژه مبلغی معادل 2,000,000,000 میلیارد ریال جهت حمایت تعلق گیرد.

800

مرکز مطالعات و همکاری‌های علمی بین‌المللی وزارت علوم تحقیقات و فناوری به عنوان متولی فعالیت‌های پژوهشی بین‌المللی وزارت علوم و به عنوان مرجع هماهنگی عضویت در برخی از سازمان‌ها و مجامع بین‌المللی مانند مرکز بین‌المللی فیزیک نظری عبدالسلام، شبکه سازمان‌های علمی جهان سوم، فرهنگستان علوم جهان سوم (تواس) فعالیت داشته، و دبیرخانه مراکزی مانند شبکه‌های علم و فناوری کشورهای اسلامی، شورای قطب‌های علمی کشور، کمیسیون شتابگرها و محصولات دانش بنیان بوده است. افزون بر آن در سال 1394، برنامه ارزیابی شناسه‌های بین‌المللی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی کشور با هدف تقویت و اعتلای جایگاه کشور در جهان از طریق گسترش روابط علمی بین‌المللی آغاز شد. که ذیل این برنامه، ارزیابی سالانه و تهیه گزارش عملکرد از فعالیت‌های علمی بین‌المللی مراکز آموزش عالی و پژوهشی و پارکهای علم و فناوری کشور به این مرکز محول شده است .

با توجه به این‌که یکی از بزرگترین اهداف مرکز گسترش و تسهیل ارتباط علمی میان مراکز دانشگاهی و پژوهشی ایران و مراکز علمی بین المللی جهان است، برنامه‌هایی همچون جندی شاپور(برنامه همکاری مشترک ایران و فرانسه)، برنامه همکاری مشترک ایران و  کشورهای جهان (ICRP ) ، برنامه پیترو‌دلاواله (برنامه همکاری مشترک ایران و ایتالیا)، برنامه حمایت از همکاری‌های بین‌المللی برای توسعه پژوهش‌های کاربردی(ICARD )، برنامه همکاری‌های بین‌المللی برای توسعه آموزش(آیسد) طراحی و در حال اجرا است . در این راستا هر ساله بر اساس نیازهای کشور از تعدادی طرح  پیشنهادی که همکاران هیات علمی وزارت علوم به این مرکز ارایه می‌دهند در قالب‌های موصوف حمایت مالی می‌شود.

مرکز همچین تلاش می‌کند با حمایت مالی از دانشجویان دکترا برای شرکت در همایش‌های بین‌المللی و برگزاری کارگاه‌های آموزشی و همایش‌های منطقه‌ای و بین‌المللی باعث تقویت همکاری‌های علمی، آشنایی بیشتر با دیدگاه‌های اندیشمندان سراسر جهان و برقراری ارتباط آنها با پژوهشگران داخل کشور شود 
کانال تلگرام : جهت اطلاع رسانی سریعتر و گسترده تر کانال رسمی مرکز ایجاد شده است امید است بتوانیم با اطلاع‌رسانی بهتر شاهد مشارکت بیشتر همکاران در طرح‌های آتی مرکز باشیم و حمایت‌های مالی در بین همکاران هیات علمی عادلانه‌تر توزیع گردد.

اطلاعات تماس

وبسایت: WWW.CISSC.IR

آدرس: تهران - خیابان کریم خان زند - ساختمان دانشگاه علامه طباطبایی - پلاک 76 - طبقه اول

کد پستی:7788-15875

پست الکترونیک:info@cissc.ir

تلفن:
02186036002
02188909517
02186036200

کانال تلگرام: CISSC_ir

امتیازدهی

اخبار

مشاهده همه ...