١١:١٣ | يکشنبه ٥ مرداد ١٣٩٩

گروه خبر: اخبار, اطلاعیه ها و فراخوان ها

کد خبر: ٢٦١٦٤

بازدید: 55

به مناسبت پنجاهمین سال تاسیس دانشگاه مازندران:

هیات رییسه دانشگاه برای اولین بار با اعطای بورس تحت عنوان «بورس نیما» به متقاضیان غیر ایرانی علاقه‌مند به تحصیل موافقت کرد

به گزارش دفتر همکاری های علمی و بین المللی، هیات رییسه دانشگاه برای اولین بار با اعطای بورس به متقاضیان غیر ایرانی علاقه‌مند به تحصیل موافقت کرد.

Nima Scholarship University of Mazandaran

بر اساس این گزارش، دکتر کوروش نوذری رییس دانشگاه مازندران در گفت‌وگو با دفتر همکاری های علمی و بین المللی اظهار داشت: به مناسبت پنجاهمین سال تاسیس دانشگاه مازندران و در راستای گسترش فعالیت‌های علمی و بین‌المللی، پیشنهاد ایجاد"بورس نیما" ویژه علاقه‌مندان به تحصیل در مقطع دکتری در رشته زبان و ادبیات فارسی به تصویب هیات رییسه دانشگاه رسید.

دکتر نوذری با اشاره به این‌که امیدواریم تا ایجاد این بورس بتواند موجب معرفی هرچه بیشتر زبان، ادبیات و فرهنگ ایرانی شود، از تخصیص تعداد پنجاه بورس برای متقاضیان تحصیل در رشته‌های مختلف و در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری و هم‌چنین افزایش بورس‌های دیگری به بورس تازه ایجاد شده نیما در آینده نزدیک خبر داد.

یادآور می‌شود: این بورس برای مدرسان غیر ایرانی(دارای مدرک کارشناسی ارشد) شاغل به تدریس در دانشگاه‌های معتبر دنیا اختصاص دارد.

صفحه معرفی بورس نیما دانشگاه مازندران