٠٨:٣٤ | چهارشنبه ٢٢ آبان ١٣٩٨

گروه خبر: تب دوم, اخبار, مجله انستیتو کنفوسیوس

کد خبر: ٢٤١٠١

بازدید: 453

در دانشگاه مازندران صورت گرفت

بازدید سفیر چین در ایران از دانشگاه مازندران و انستیتو کنفوسیوس

سفیر محترم جمهوری چین در ایران متعاقب افتتاح مرکز آموزش زبان فارسی کنفوسیوس در دانشگاه مازندران ، با آقای دکتر کوروش نوذری رییس محترم دانشگاه مازندران دیدار کردند.

به گزارش دفتر همکاری‌های علمی بین‌المللی دانشگاه مازندران، روز دوشنبه 20 آبان ماه 1398آقای چانگ هوا (Chang Hua) سفیر محترم جمهوری خلق چین در ایران متعاقب افتتاح مرکز آموزش زبان چینی کنفوسیوس در دانشگاه مازندران ، با آقای دکتر کوروش نوذری رییس محترم دانشگاه مازندران دیدار کردند.

 

     بر اساس این گزارش، در این نشست که با حضور هیات محترم رئیسه دانشگاه  برگزار گردید، ضمن ابراز خرسندی هر دو طرف برای گشایش این مرکز ، زمینه‌های توسعه روابط علمی و فرهنگی میان دانشگاه مازندران و دانشگاهها و مراکز علمی ، فرهنگی جمهوری چین بعد از ایجاد ارتباطات اولیه در سال 1393،  بررسی و مورد تبادل‌نظر قرار گرفت. دو طرف ضمن قدردانی از تلاش‌های به‌عمل آمده در  زمینه تعاملات موجود، خواستار افزایش تبادلات آکادمیک شدند.

 

چانگ هوا در جلسه دیدار با رییس دانشگاه گفت: با توسعه چین زبان چینی در سراسر جهان محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. ایشان همچنین اعلام کردند که دانشگاه مازندران دومین دانشگاه در ایران است که انستیتو کنفوسیوس را تاسیس نموده است. ایشان در ادامه صحبت ها خود از تلاش های دانشگاه مازندران در کمک به ایجاد این انستیتو قدردانی نمودند و ابراز علاقه نمودند تا ارتباطات گسترده تری میان موسسات آموزشی و دانشگاهها چین و ایران ایجاد شود.
 

 

 

دکتر نوذری نیز از  مسئولان دانشگاه گوانگجو، انستیتو هنبان کشور چین و همچنین سفارت چین در ایران برای کمک به ایجاد انستیتو آموزش چینی قدردانی نمودند و ابراز امیدواری کردند  که سفارت بتواند به عنوان حلقه ارتباطی میان دانشگاه و چین عمل نماید و از  امکانات بالقوه ای که جهت تسهیل روابط برخوردار است در اختیار دانشگاه قرار دهد. ایشان همچنین گفتند: دانشگاه مازندران مصمم است همکاری های خود را با دانشگاههای چین تقویت کند و کمک های لازم را جهت پیشرفت مؤسسه کنفسیوس ارایه نماید.
 

 

سفیر چین در این دیدار مجموعه کتابهایی را به انستیتو کنفوسیوس اهدا کرد. وی ابراز امیدواری کرد که معلمان و دانش آموزان مؤسسه کنفوسیوس بتوانند درک جدیدی از فرهنگ و زبان چینی بدست آورند.