چاپ        ارسال به دوست

گزارش سفر اقای دکتر محمود شارع پور به دانشگاه اوپوله لهستان

این سفر که بر اساس برنامه تبادل دانشجو-استاد اراسمس برنامه ریزی شده بود از تاریخ چهارم خرداد تا یازدهم خرداد 1398 انجام شد. گزارش روزانه این سفر به قرار زیر است:
 
اقای دکتر شارع پور در روز چهار خرداد وارد کشور لهستان و شهر اوپوله شدند و سپس در دانشگاه اوپوله مستقر شدند. سپس ایشان در روز پنج خرداد در مراسم افتتاحیه کنفرانس بین المللی "شهرها در قرن بیست و یکم" شرکت نمودند. 
 
 
در روز بعد این مراسم، اقای دکتر شارع پور سخنرانی را با عنوان تحولات ساختاری و اجتماعی در فضاهای عمومی شهری و دلالت های آن در این دانشگاه ایراد نمودند.
 در روز هفت خرداد، ایشان در نشست های تخصصی متخصصان مطالعات شهری شرکت نمودند. در دو روز بعد، ایشان در کلاس های دکتر یان زیسپر میحث دیالوگ های فرهنگی و در کلاس دکتر اگنیشکا دمبیکا مبحث چرخش در گفتمان های شهری را تدریس کردند.
 
 
 در این روز نیز مراسم شب فرهنگی ایران در دانشگاه اوپوله با همکاری خانم دکتر نوین تولایی و دانشجویان ایرانی حاضر در دانشگاه اوپوله برگزار شد.
 این برنامه به پیشنهاد دانشجویان ایرانی برگزار شد که در طی آن پس از معرفی ابعاد گوناگون فرهنگ ایرانی با برخی غذاهای سنتی و موسیقی محلی از مهمانان پذیرایی گردید. این جشن با استقبال بسیار خوبی از سوی اساتید دانشگاه اوپوله و دانشجویان لهستانی و دانشجویانی از سایر کشورها همراه بود.
 
 
در روز ده خرداد قرار ملاقاتی با دکتر بوریس سیمبورفسکی نماینده موسسه جامعه شناسی دانشگاه اوپوله برای شناسایی زمینه های همکاری های علمی در آینده داشتند. ایشان در روز یازده خرداد به ایران بازگشتند. دفتر همکاری های علمی بین المللی ارزوی شادکامی و موفقیت برای اقای دکتر شارع پور دارد.
 


١٥:٣٩ - 1398/03/29    /    شماره : ٢٠٦٤٨    /    تعداد نمایش : ١٨٦