چاپ        ارسال به دوست

گزارش سفر آقای دکتر عبداله عمرانی عضو هیات علمی گروه شیمی فیزیک دانشگاه مازندران به دانشگاه اپوله کشور لهستان

 دکتر عمرانی در راستای تداوم تفاهم نامه منعقد شده با دانشگاه اپوله در برنامهStaff Mobility For Trainingبرای سال 2019در تاریخ 3 ژوئن لغایت 7 ژوئن در این دانشگاه حضور یافت. در طول این دوره و برای 5 روز کاری فعالیت های زیر انجام شد:

در روز اول بعد از مراجعه ایشان به اداره روابط بین الملل دانشگاه به برخی امور اداری مربوط به سفر علمی پرداخته شد و سپس در ساعت 11 صبح  در جلسه قرار ملاقات با دانشجویان تحصیلات تکمیلی گروه تحقیقاتی پروفسور شایا شرکت کردند. در این جلسه در جریان پروژه های دکتری این گروه قرار گرفته و بحث های مفیدی در زمینه سنتز پلیمرها و کوپلیمرها بر پایه پلی اتیلن و کاتا لیست های جدید پایه سیلوکسان مبادله شد. این جلسه با بازدید از آزمایشگاه پروفسور شایا پایان یافت.

در روز دوم  ایشان درانجام واکنش پلیمریزاسیون حلقه گشای کاپرولاکتام با استفاده از یک کاتالیزور زیرکونیم به عنوان همکار حضور یافتند. انجام این واکنش در یک راکتور آزمایشگاهی تحت شرایط دما و فشار کنترل شده تجربه جذابی برای اقای دکتر بوده است. این فرآیند با حضور پروفسور بیالک انجام شده و بحث های مفیدی در خصوص استفاده از مواد سنتز شده توسط گروه ایشان برای فعالیت های مشترک در آینده مطرح شد که با استقبال  نامبرده همراه شد. در پایان بازدیدی از آزمایشگاه ایشان بعمل آمد.

در روز سوم از آزمایشگاههای متعدد دپارتمان شیمی و تکنولوژی پلیمر دانشکده شیمی شامل آزمایشگاه آنالیز حرارتی و آزمایشگاههای خواص مکانیکی و آزمایشگاه SEMبازدید بعمل آمد. در این روز  ایشان بعنوان همکار در فرآیند تهیه نمونه های کامپوزیت پلی اتیلن با لیگنین با دستگاه مینی اکسترودر حضور یافتند. نمونه های تهیه شده با حضور اقای دکتر عمرانی  تحت تست های کشش و Melt Flow Indexقرار گرفتند.

 

در روز چهارم از تجهیزات فوق العاده ارزشمند موجود در گروه پلیمر جهت مطالعه رفتار Weatheringپلیمرها بازدید بعمل آمد.این دستگاه اطلاعات مهمی در خصوص مکا نیسم تخریب حرارتی پلیمره و پایداری آنها فراهم می آورد. دستگاه مذکور متشکل از اطاقکی بوده که امکان قرارگیری نمونه های پلیمری در شرایط مصنوعی تابش نور- تاریکی- رطوبت کنترل شده- دما و حتی اعمال باران مصنوعی را در زمانهای مختلف فراهم میکند و بدنبال آن خواص حرارتی و مکانیکی نمونه اندازه گیری می شود. نتایج این آزمایشات اطلاعات مفیدی در خصوص کهولت و پایداری مواد پلیمری ارائه میدهد. در بعد ظهر این روز اقای دکتر عمرانی در جلسه دفاع از رساله دکتری دانشجوی پروفسور شایا حضور یافتند. 

 

در روز پنجم سمیناری تحت عنوان ملاحظات سینتیکی روی واکنش پخت رزین های اپوکسی توسط اقای دکتر عمرانی در قالب سمینار عمومی برای اعضای هیات علمی و دانشجویان دانشکده شیمی ارائه شد که با جلسه پرسش و پاسخ همکاران پایان یافت.

 

اقای دکتر عمرانی سپس در جلسه با اعضای هیات علمی گروه پلیمر شرکت کرده و در باره امکان همکاری طولانی مدت و تبادل دانشجویان تحصیلات تکمیلی آزمایشگاه دانشگاه مازندران گفتگو شد که با استقبال همکاران دانشگاه اپوله همراه شد. بعلاوه گروه مذکور جهت ارایه برخی خدمات آزمایشگاهی و انجام پروژه های مشترک ابراز علاقه نمود. این سفر برای ایشان به اذعان خودشان علاوه بر جذابیت های علمی دست آوردهای مفیدی در خصوص کشور لهستان و ساختار دانشگاهی آن و فر هنگ مردم آن و همچنین برنامه اراسموس به همراه داشت. ایشان مراتب تشکر خود را از تلاش های دفتر همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه مازندران بویژه جناب آقای دکتر عزیزی و کارشناس محترم سرکار خانم صادقی جهت فراهم آوردن زمینه این ارتباط و مدیریت امور مربوطه اعلام میدارند.  دفتر همکاری های علمی بین المللی نیز برای ایشان ارزوی شادکامی و موقیت دارد.

 

 

 

 

 

 


١٠:٤٠ - 1398/03/28    /    شماره : ٢٠٦٤٠    /    تعداد نمایش : ١٨٥