چاپ        ارسال به دوست

شب فرهنگی ایران در دانشگاه اوپوله لهستان

چهار تن از دانشجویان دانشگاه مازندران در راستای اجرای برنامه اراسمس + (طرح تبادل دانشجو-استاد) به دانشگاه اوپوله سفر کردند تا یک ترم تحصیلی را در این دانشگاه لهستانی بگذرانند. در چند شب گذشته، در دانشگاه اوپوله لهستان مراسم شب فرهنگی ایران برگزار شد که گزارش این مراسم به قرار زیر است:

سی ام ماه مه، دانشگاه اوپوله میزبان شب فرهنگی ایران بود. این مراسم که به همت جمعی از اساتید و دانشجویان دانشگاه مازندران برگزار شده بود شبی بیادماندنی را برای دانشگاهیان اوپوله لهستان رقم زد و با فرهنگ و آداب و رسوم مردمان پارسی آشنایشان کرد.
در ابتدای مراسم، دکتر شارع پور با شرح جامعی از جغرافیا و تاریخ پرآوازه ایران به معرفی ایران عزیزمان پرداخت، در این باره از جشن های سنتی ایرانیان همانند جشن عید باستانی نوروز حرف زد، شهرهای مهم ایران را برشمرد و مناطق پرشمار دیدنی ایران را با دانشگاهیان اوپوله مرور کرد. 
در ادامه‌ی معرفی سرزمین کهن ایران زمین، دکتر تولایی نیز از هنرمندی و هنر ایران گفت و آوازه خوشنویسی ایرانیان را به گوش حاضران رساند.
 
 
جذاب ترین قسمت مراسم شب فرهنگی، پذیرایی از حاضران با غذاهای سنتی و خاص ایرانیان بود، غذاهایی نظیر زرشک پلو با مرغ، میرزا قاسمی، کشک بادمجان، سالاد شیرازی و حلوا که با خوش سلیقگی و ذوق دانشجویان ارسمس دانشگاه مازندران، نگار شهریاری؛ غنچه علیزاده، زهرا مومنی و رضا علیپور تدارک دیده شده بود. 
در خلال این شب فرهنگی، ارتباطات سازنده ای با استادان و دانشجویان دانشگاه اوپوله برقرار شد و از فرهنگ و تمدن و تاریخ مملکتمان حرف به میان آمد، مایه مباهات بود که علاقمندی آنها را به فرهنگ ایران و ایرانی لمس کردیم و بازخورد مثبت حاضران نوید این را داد که توانسته ایم چهره شایسته ای از کشورمان را به دانشگاهیان اوپوله معرفی کنیم.
 
 
 
*دانشجویان و اساتید دانشگاه مازندران در کنار اساتید دانشگاه اوپوله*
 
دفتر همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه مازندران برای دانشجویان دانشگاه مازندران حاضر در دانشگاه اوپوله ارزوی موفقیت و شادکامی می کند. 


٠٩:١٦ - 1398/03/13    /    شماره : ٢٠٥٦٣    /    تعداد نمایش : ٢١٩