چاپ        ارسال به دوست

گزارش دانشجویان اعزامی به دانشگاه اوپوله لهستان

چهار تن از دانشجویان دانشگاه مازندران در راستای اجرای برنامه اراسمس + (طرح تبادل دانشجو-استاد) به دانشگاه اوپوله سفر کردند تا یک ترم تحصیلی را در این دانشگاه لهستانی بگذرانند. اکنون میتوانید گزارش این دانشجویان را از فعالیت چند ماهه شان در این دانشگاه را مطالعه کنید:
 
 
پس از سه ماه تحصیل و زندگی در شهر اپوله  لهستان در دانشگاه اوپوله، ما دانشجویان اعزامی دانشگاه مازندران تجربیات بسیار خوب و جدیدی کسب کردیم و با روش های مختلف تدریس، محیط آکادمیک کشور لهستان و فرهنگ های مختلف اشنا شدیم.
تفاوت تدریسی که برای ما جالب توجه بود اهمیت بیشتر به فعالیت کلاسی و اراٸه های دانشجویان نسبت به امتحانات پایان ترم بود، به صورتی که بسیاری از درس ها امتحان پایان ترم نداشتند و نمره بر اساس فعالیت دانشجویان در کلاس، حضور مستمر آن ها و امتحانات میان ترم محاسبه میشد.
 از نظر ما این روش میتواند بر روند یادگیری بسیار تاثیر گذار تر باشد چون دلیلی میشود تا دانشجو توجه بیشتری به کلاس و یادگیری مستمر داشته باشد. 
ما همچنین از این فرصت استفاده کردیم تا در کلاس های زبان لهستانی شرکت کنیم. این کلاس ها فرصتی بودند تا کلمات و جمله های پر استفاده و ضروری برای زندگی در لهستان را یاد بگیریم و با این زبان در سطح مکالمات روزمره اشنایی پیدا کنیم.
 
 
دانشگاه اپوله برنامه های فرهنگی متنوعی برگزار میکند که از جمله ی آن ها  "شب های فرهنگی" است که در آن دانشجویان ارسمس از کشور های مختلف با تدارک دیدن غذا های سنتی کشور خودشان به معرفی اداب و رسوم خود می پردازند.
در یک ماه گذشته، کنفرانسی مربوط به زبان انگلیسی و جامعه شناسی برگذار شد و برای ما شرکت در ورکشاپ های مربوط به ان فرصتی استثنایی به حساب می امد.
در این چند ماه ما دوستان بین المللی بیشماری پیدا کردیم، به خصوص از کشور های ترکیه، یونان، بلژیک و پرتغال. ما سعی کردیم تا تصویری گرم و دلپذیر از ایران و ایرانی نشان دهیم و خودمان هم با فرهنگ بسیاری از کشور ها اشنا شدیم. دوستان لهستانی ما نیز بسیار خونگرم هستند و شباهت های فرهنگ ایرانی و لهستانی ما را به هم نزدیک تر کرده است. حتی لباس سنتی لهستان و لباس سنتی مازندران شباهت بسیاری به هم دارند. 
دفتر همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه مازندران برای دانشجویان دانشگاه مازندران حاضر در دانشگاه اوپوله ارزوی موفقیت و شادکامی می کند. 
 
 
 
مصاحبه مجله دانشجویی دانشگاه اوپوله با دانشجویان اعزامی در رابطه با آداب و رسوم ایران


١٩:٤٧ - 1398/02/27    /    شماره : ٢٠٤١٠    /    تعداد نمایش : ١٩٩