چاپ        ارسال به دوست

سخنرانی اقای دکتر طالبی سرپرست دانشگاه مازندران در مراسم گشایش موسسه کنفوسیوس دانشگاه مازندران

مراسم گشایش موسسه کنفوسیوس در تاریخ شنبه 14 اردیبهشت در سالن امفی تئاتر دانشکده هنر برگزار شد. در این مراسم در این مراسم اقای یحیی طالبی رستمی سرپرست دانشگاه مازندران  سخنرانی را ایراد نمودند. 

 اقای طالبی ضمن خوشامد گویی به مهمانان و تقدیر و تشکر از خدمات صادقانه اقای دکتر میرنیا افزود: در طول چند سال گذشته، تلاش های بسیاری برای راه اندازی موسسه کنفوسیوس در دانشگاه مازندران صورت گرفته است. اطمینان دارم که تاسیس موسسه کنفوسیوس در دانشگاه مازندران، می تواند موجب تقویت روابط بین دو دانشگاه مازندران و گوانگژو باشد.

سرپرست دانشگاه مازندران با تاکید بر این نکته که یکی از موانع بزرگ در گسترش روابط بین دو ملت، زبان مختلف این دو کشور است، افزود: در حال حاضر، میزان قابل توجهی از همکاری بین دو کشور ایران و چین در حوزه تجارت است. اما چین نباید فقط به دلیل فناوری و صنعت پیشرفته اش مورد توجه قرار گیرد. چین مانند ایران، دارای یک تمدن قدیمی و تاریخ طولانی است. متاسفانه بخش اعظمی از فرهنگ و تمدن چین برای ما ناشناخته مانده است. جوانان ایرانی باید بیشتر درباره فرهنگ، زبان و ادبیات چین بدانند و این مهم میسر نمی شود، مگر اینکه اقدامات لازم برای تدریس زبان چینی انجام شود

دکتر طالبی در پایان با اظهار امیدواری از این که مرکز جدید زبان چینی، با حضور معلمان ماهر و با تجربه و همینطور مدیریت بسیار کارآمد، بتواند به علاقه مندان ایرانی در فراگیری زبان چینی کمک کند تا این زبان بسیار مهم را فرا گیرند، اظهار داشت: مرکز یادگیری زبان فارسی در دانشگاه گوانژو در طول سه سال گذشته، بسیار فعال بوده است و تا آنجا که من می دانم، در جذب جوانان چینی برای یادگیری زبان فارسی بسیار موفق عمل کرده است. امیدوارم که در آینده بسیار نزدیک، برنامه های  آموزش زبان چینی را در دانشگاه مازندران توسعه دهیم. همچنین امیدوارم که مقطع کارشناسی زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه گوانگجو آغاز به کار کند.


٠٠:٤٠ - 1398/02/16    /    شماره : ٢٠٢٩٥    /    تعداد نمایش : ٨٢