چاپ        ارسال به دوست

گزارش سفر دکتر عامر نیک پور از دانشگاه اپوله لهستان

در راستاى اجرایی شدن تفاهم نامه منعقده ميان دانشگاه مازندران و دانشگاه اپوله و در قالب طرح اراسموس پلاس سفر 11 روزه اینجانب از تاريخ 13 آبان شروع و در 24 آبان به اتمام رسيد. هدف از این سفر طى كردن دورهای آموزشى تعیین شده بر اساس برناهه ریزی های انجام شده در دانشگاه مذكور بوده است. خلاصه سفر به شرح ذيل است:
در روز اول با پرواز تهران - فرانكفورت - ورسلاف به لهستان رسيديم و بعد از رسیدن به ورسلاف با قطار به شهر اپوله رفتیم. روز بعد به همراه نماینده دانشگاه به بانك رفتیم تا امور بانکی مربوط به بودجه تخصیصی اتحادیه اروپا را پیگیری نماییم. در روز سوم در دانشكده اقتصاد دانشگاه اپوله با اعضاى دانشكده ملاقات نموديم و با رشته های تحصيلي آنها آشنا شديم و اطلاعات مهمى در زمينه فعاليت هاى طرح اراسموس به دست آوردیم. سپس از طريق دكتر ماشوا با طرح و ساختار دانشگاه اپوله آشنا شدم و در كلاس تحليلي فضاى شهر اسلامى که توسط خانم دكتر تولايى و آقای دكتر يانوش ارایه گردید شرکت نمودم . در این جلسه پربار بحث هاى خوبى با حضور ساير اعضاى دپارتمان شكل گرفت.
 

 
در جلسه دیگری که با معاون دانشگاه ودر دفتر ایشان داشتم زمینه های همکاریهای گسترده تر بررسی شد: بعد از این جلسه از موزه دانشگاه ديدن نموده و سپس در كلاس جغرافياى انسانى یکی از اساتید این دانشگاه  حضور يافتم و با دانشجويان بين المللي كلاس آشنا شدم. در كلاس مشاركت اجتماعى در برنامه ريزى فضایی آقاى جك كورك حضور يافته و بعد از كلاس از كتابخانه دانشكده ديدن
نمودم. در فرصتی مناسب به دانشكده هنر رفتيم و در كلاس خانم دكتر مگدالنا حضور يافتم و خانم دكتر تولايى در زمينه معرفي خوشنويسى ايران به سخنرانى يرداختند. بعد از كلاس به همراه خانم دكتر مگدالنا از آثار دانشجويان دانشگاه در نمايشگاه شهر ديدين نمودیم. سپس به شهر كراكوف رفتيم و از بافت تاريخى شهر، آثار به جاى مانده از شهرسازى قرون وسطا و محله يهودى ها و آثار جذاب فرهنگى و تاريخى ديدن نموديم. پس از آن به شهر ورسلاف رفتيم و با بازديد از بافت تاريخى شهر با بهسازى و نوسازى فضاهاى شهرى آشنا شديم. از ورسلاف به شهر ورشو رفتيم و از فضاهاى شهرى نظير ميدان علم و فرهنگ، ميدان جنگ، دانشگاه ورشو، ميدان مادر، موزه تكامل ، بازار محلى و مراكز خريد ديدن نموديم. حضور در دانشگاه اپوله و کشور زیبای لهستان برای اینجانب تجربه بسیار ارزشمند و مفیدی بوده است به ویژه تجربه حضور در شهر های کراکوف، ورسلاف و ورشو و مشاهده کیفیت فضاهای شهری، نحوه برنامه ریزی و مدیریت شهری و آشنایی با فرهنگ جدید شهر نشینی.
 
 
 لازم است تا در پایان از رئیس محترم دانشگاه مازندران، مدیر محترم روابط بین الملل دانشگاه، و کارشناس محترم آن مدیریت که زمینه انجام این سفر را فراهم نمودند سپاسگزاری نمایم. امیدوارم طرح اراسموس پلاس تداوم یابد تا دیگر همکاران دانشگاه نیز بتوانند از فرصت ها و مزایای مربوطه بهره مند شوند.
 
نیک پور 27 آبان 1397


٠٩:٤٤ - 1397/08/30    /    شماره : ١٩٠٠١    /    تعداد نمایش : ٤٤٦