چاپ        ارسال به دوست

انتخاب عضو هیات علمی دانشگاه مازندران به عنوان عضو هیات مدیره کمیته " جامعه و محیط زیست" انجمن بین المللی جامعه شناسی

این کمیته که در واقع، به عنوان انجمن جامعه شناسی محیط زیست نیز شناخته می شود با برگزاری گردهمایی دوسالانه و نیز سمینار چهارسالانه، برنامه های گسترده و ثابتی را برای رشد و توسعه جامعه شناسی محیط زیست در سراسر دنیا در پیش دارد.
فصلنامه  "جامعه شناسی محیط زیست" و نیز خبرنامه "جامعه شناسی محیط زیست" به صورت دو فصلنامه از سوی این انجمن منتشر می گردد.
 
انجمن بین المللی جامعه شناسی محیط زیست یا  کمیته "جامعه و محیط زیست"، در سال 1971 تاسیس و اعضای هیات مدیره آن به مدت 4 سال با رای مستقیم اعضای از سراسر جهان انتخاب می شوند. این نخستین بار است که یک ایرانی، به  عنوان عضو عضویت هیات مدیره این انجمن انتخاب می شود و البته بالاترین رای در بین اعضای هیات مدیره نیز به این عضو هیات علمی دانشگاه مازندران اختصاص یافت. دکتر صالحی از سال 1998 عضو این انجمن می باشد و درس "جامعه شناسی محیط زیست"، برای نخستین بار در ایران با پیشنهاد ایشان در دانشگاه مازندران تصویب و تدریس شد. از جمله آثار علمی ایشان کتب "درآمدی بر جامعه شناسی محیط زیست(ساتن)"، "جامعه شناسی محیط زیست (هانیگن)"، "جامعه و طبیعت (اروین)"، "انرژی های تجدیدپذیر" و  "جامعه و تغییرات آب و هوا"  است.
دکتر صالحی در سال های 2007-2005 نیز عضو هیات مدیره انجمن بین المللی "اکولوژی انسانی" بوده است. دکتر صادق صالحی، پیش از این و در سال 1394 به عنوان برنده جایزه بین المللی محیط زیست دکتر ابتکار برگزیده شد.
 
 
اعضای جدید هیات مدیره  کمیته "جامعه و محیط زیست" انجمن بین المللی جامعه شناسی
ریاست انجمن:  دکتر دبرا دیویسون (کانادا)
نایب رئیس:دکتر رولف لیدسکوگ (سوئد)
منشی: دکتر هنریکه رائو (آلمان)
دکتر صادق صالحی (ایران)
دکتر کاترین وونگ (استرالیا)
دکتر پرادیپ اسوارناکار (هند)
دکتر مارک استوارت (کانادا)
دکتر لوتاسمارت فونجونگ (کامرون)
دکتر دایونک هونگ (چین)
 
 


٠٨:٢٤ - 1397/07/18    /    شماره : ١٨٤٩٢    /    تعداد نمایش : ٤٠٨