چاپ        ارسال به دوست

بیست و یکمین اجلاس اتحادیه دانشگاه های دولتی حاشیه دریای خزر

بیست و یکمین اجلاس اتحادیه دانشگاه های دولتی حاشیه دریای خزر، با حضور روساي دانشگاه ها یا نمایندگان آنها در تاریخ 3 و 4 مهرماه 1397 در دانشگاه نفت و گاز آتیرائو قزاقستان برگزار شد. 
 
 
آقای دکتر سیدمحمد متولی، معاونت محترم دانشجویی به عنوان نماینده دانشگاه مازندران در این اجلاس شرکت نمودند.
در این اجلاس که از ایران روسا و نمایندگان دانشگاه های مازندران، گیلان، بین المللی امام خمینی قزوین و دانشکده منابع طبیعی و علوم دریایی دانشگاه تربیت مدرس حضور داشتند، تمامی اعضا به برداشتن گام های عملی در همکاری های دو و چند جانبه، عقد تفاهم‌نامه، تبادل دانشجو، تحقیقات و گسترش کارگاههای آموزشی مشترک تاکید کردند.
 
 
اتحادیه دانشگاه‌های کشورهای حاشیه دریای خزر که وارد سومین دهه از فعالیت های خود شده است، در طی این سالها و پس از برگزاری بیست نشست توانسته زمینه‌های مناسبی را برای توسعه همکاریهای علمی و دانشگاهی در بین دانشگاههای عضو فراهم آورد. در حاشیه این نشست تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه ها به امضا رسید. همچنین با توجه به اینکه دانشگاه نفت و گاز قزاقستان به عنوان ریاست دوره ای اتحادیه انتخاب شد، برنامه ریزی مقدماتی برای اجرای مصوبات اجلاس و پیگیری آنها فراهم شد. لازم به ذکر است که ششمین المپیاد ورزشی دانشجویی اتحادیه دانشگاه های دولتی حاشیه دریای خزر نیز به طور همزمان در دانشگاه دولتی آتیرائو در حال انجام است.
 
 
  


٠٩:٣٩ - 1397/07/10    /    شماره : ١٨٤٠٨    /    تعداد نمایش : ٢٥٥