چاپ        ارسال به دوست

گزارش سفر به دانشگاه دولتی ایروان ارمنستان(قسمت دوم)

سفر دکتر مصطفی رستمی، عضو هیئت علمی دانشکده هنر و معماری، به دانشگاه ایروان ارمنستان 

در راستای توسعه روابط بین المللی و دیپلماسی علمی دانشگاه مبنی بر لزوم پیگیری تاسیس مرکز علمی تبرستان شناسی در دانشگاه دولتی ایروان ارمنستان با مسوولیت دانشگاه مازندران، دومین سفر خود را در ماه مه 2018 برابر با خرداد 1397 پس از مکاتبات و موافقت های رسمی رئیسان دو دانشگاه انجام داده ام تا ضمن سخنرانی در کنفرانس بین المللی "پیوندهای تاریخی و فرهنگی ایران و قفقاز" در دانشگاه ارمنی –روسی (اسلاونی) ایروان، دیداری با مسوولان دانشگاه دولتی ایروان داشته باشم.

سخنرانی در کنفرانس بین المللی در دانشگاه اسلاونی

سخنرانی در کنفرانس بین المللی در دانشگاه اسلاونی

با عنایت به فعالیت های صورت گرفته درسفر قبلی این جانب در قالب بازدید و گفت و گو با دانشکده شرق شناسی دانشگاه دولتی ایروان و رایزنی فرهنگی ایران در ایروان و نیز بررسی زمینه های همکاری مشترک از نزدیک، مقرر گردیده بود پس از طی مکاتبات رسمی از سوی رئیسان دو دانشگاه ایروان و مازندران، با اختصاص اتاقی ویژه از سوی دانشگاه ایروان "مرکز علمی تبرستان شناسی" با مسوولیت دانشگاه مازندران تاسیس و به عنوان محمل فعالیت های علمی، پژوهشی و آموزشی دانشگاه مازندراندر حوزه فرهنگ، هنر و ادبیات تبری در کشور ارمنستان کار خود را آغاز کند.

مذاکره با دانشکده شرق شناسی و دپارتمان ایران شناسی دانشگاه ایروان

متعاقب سفر مذکور، رئیسان دو دانشگاه مکاتبات رسمی خود را انجام و موافقت های اصولی و نخستین به عمل آمده است. حال در این سفر موضوع با قوت بیشتر به منظور اجرائی شدن موافقت های نخستین پیگیری گردید و به منظور تنظیم متن تفاهم نامه دو طرف و نیز انتخاب و تعیین مکانی شایسته برای مرکز علمی تبرستان شناسی،مذاکراتی با مدیران دانشگاه دولتی ایروان صورت پذیرفته است. سرانجام طی همین گفتگوها متن پیشنهادی تفاهم نامه تنظیم و اتاق مخصوص مرکز علمی مذکور انتخاب و تعیین گردید تا طی چند ماه اخیر پس از امضاء تفاهم نامه از سوی دو دانشگاه، به طور رسمی افتتاح و مورد بهره برداری قرار گیرد.

اتاق در نظر گرفته شده برای مرکز علمی تبرستان شناسی در دانشگاه دولتی ایروان

با تاسیس مرکز علمی تبرستان شناسی در دانشگاه دولتی ایروان، به زودی شاهد حضور پر رنگ اعضای هیات علمی و دانشجویان پر تلاش دانشگاه مازندران در ایروان ارمنستان و بالعکس در حوزه های آموزش و پژوهش های مشترک خواهیم بود.

نمای عمومی دانشگاه دولتی ایروان


٠٣:٥٠ - 1397/03/17    /    شماره : ١٧٣٢٧    /    تعداد نمایش : ٤٠٤