چاپ        ارسال به دوست

گزارش اعزام دانشجویان دانشگاه مازندران به دانشگاه اپوله لهستان بر اساس برنامه ی +Erasmus

طرح اراسموس برنامه‌ای از طرف اتحادیه اروپا برای تبادل دانشجوست که از اواخر دهه‌ی 1980 میلادی وجود دارد. هدف آن ارائه گزینه‌های تبادل دانشجویان بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا و دانشگاههای مختلف در سرتاسر جهان است (http://www.erasmusprogramme.com/the_erasmus.php).

 

دانشکده اقتصاد

دانشکده حقوق

طبق تفاهم‌نامه‌ای که بین دانشگاه اپوله لهستان و دانشگاه مازندران صورت گرفت، 5 دانشجو برای تحصیل و شرکت در این برنامه توسط دانشگاه مازندران انتخاب و به دانشگاه اپوله اعزام شدند. گزارش زیل شرح مختصری از دانشگاه اپوله و وضعیت دانشجویان اعزامی خواهد بود.

دانشگاه اپوله، دارای دانشکده‌های شیمی، اقتصاد، زبان‌شناسی، ریاضی و  فیزیک و علوم کامپیوتر، علوم اجتماعی، حقوق، علوم و فناوری، هنر و علوم دینی است که دانشجویان اعزامی در دو دانشکده‌ی اقتصاد و حقوق مشغول به تحصیل هستند.

 دانشجویان قبل از اعزام دروس خود را با تکمیل فرم Learning Agreement مشخص کرده و پس از اعزام در صورت لزوم قادر به ایجاد تغییر در این دروس با موافقت راهنمای خود در دانشگاه مازندران و اپوله هستند. دروس انتخابی متشکل از دروس اختیاری و اجباری است که توسط دانشگاه اپوله مشخص می‌شود.

دو درس اجباری English for academic purposes  و  Polish as a foreign languageنیز برای دانشجویان اراسموس (هم دکتری و هم کارشناسی ارشد)  ارائه می‌شود که همه‌ی دانشجویان اعزامی دانشگاه مازندران در این کلاس‌ها شرکت می‌کنند. کلاس‌های این دروس با  فعالیت کلاسی، ارائه و امتحانات شفاهی و کتبی با توجه به نوع درس، تشکیل می‌شود.

دانشجویان دکتری عموما کلاسهایی با برنامه مشخص برای واحدهای درسی انتخابی خود ندارند و پس از معرفی به اساتید با هماهنگی و زیرنظر آنها به پژوهش و ارائه سمینار در زمینه‌های مرتبط می‌پردازند. اما دانشجویان ارشد در زمان ثبت انتخاب واحد برنامه‌ای مشخص برای کلاسهای خود دریافت می‌کنند. در این برنامه تاریخ تمام جلسات هر درس مشخص می‌شود. به عنوان مثال ممکن است کلاسی هرهفته برگزار شود و کلاسی دیگر فقط در تاریخ‌های مشخص شده.

برای واحدهای درسی کارشناسی ارشد، دانشجویان اغلب موظف به انجام و ارائه پژوهش‌های مرتبط با موضوع درسی هستند که برای اساتید اهمیت ویژه ای دارد. با توجه به واحد درسی و نظر اساتید این پژوهش و ارائه می‌تواند هر جلسه صورت گیرد و یا یکبار در طول ترم.

          

فرشته غلامی - نرگس دهقانی - سیده مینا حسینی - عاطفه شیخ اسلامی

اسکان دانشجویان در خوابگاهی تحت عنوان  Niechcicصورت میگیرد. این خوابگاه مختلط است اما برای دانشجویان ایرانی به دلایل فرهنگی و مذهبی یک سوییت کامل که شامل دو اتاق، آشپزخانه و سرویس بهداشتی‌ست، در نظر گرفته شده است.

خوابگاه نی اچ کیک

موقعیت خوابگاه به گونه‌ای است که دسترسی بسیار مناسبی به دانشکده‌ها و مراکز خرید دارد. از آنجایی که اپوله شهر کوچکی است، دسترسی به اقصی نقاط شهر به صورت پیاده امکان‌پذیر است.

مکان بعدی که بسیار مورد توجه دانشجویان اراسموس قرار میگیرد، کتابخانه‌ی زبان‌های خارجی است. در این مکان علاوه بر وجود کتاب‌ در زمینه‌ها و  زبانهای مختلف کلاس‌های رایگان بسیار زیادی هم برگزار می‌شود. مانند کلاس‌های زبان‌ انگلیسی، فرانسه، ایتالیایی، اسپانیایی، عربی، ترکی، ابری و ... . همچنین از اوایل ماه آوریل کلاس زبان و ادبیات فارسی به کوشش و تدریس خانم عاطفه شیخ اسلامی  (دانشجوی دکتری حقوق جزا و جرم‌شناسی) در این مکان تشکیل شد.

کتابخانه زبان‌های خارجی

کلاس زبان و ادبیات فارسی


١١:١٤ - 1397/02/11    /    شماره : ١٦٨٥٥    /    تعداد نمایش : ٥٨٥