چاپ        ارسال به دوست

اعزام دانشجویان دانشگاه مازندران به دانشگاه اپوله لهستان بر اساس برنامه ی +Erasmus

به گزارش دفتر همکاری های علمی بین المللی، 5 تن از دانشجویان دانشگاه مازندران بر اساس برنامه ی +Erasmus به دانشگاه اپوله ی لهستان (University of Opole)، برای گذراندن یک نیم سال تحصیلی اعزام شدند. برنامه +Erasmus یکی از برنامه های حمایت اتحادیه اروپا از پروژه های علمی و تحقیقاتی بین المللی است .این دانشجویان از تاریخ 25 بهمن تا 30 خرداد در آن دانشگاه مشغول به تحصیل خواهند بود.

 

 
دانشجویانی که در این برنامه شرکت داشتند به شرح زیر هستند:
 
خانم عاطفه شیخ الاسلامی؛ دانشجوی دکترای رشته ی حقوق جزا و جرم شناسی 

 
خانم فاطمه شیرمحمد زاده؛ دانشجوی دکترای رشته ی ریاضی محض

 
خانم فرشته غلامی؛ دانشجوی کارشناسی ارشد رشته ی برنامه‌ ریزی شهری

 
خانم سیده مینا حسینی؛ دانشجوی کارشناسی ارشد رشته ی برنامه‌ ریزی شهری

 
خانوم نرگس دهقانی؛ دانشجوی  ارشد رشته اقتصاد
 
 در گفت و گویی صمیمی که دفتر همکاری های علمی بین المللی با این دانشجویان داشت دانشجویان نظرات خود را در مورد این فرصت تحصیلی و اهمیت آن با ما در میان گذاشتند.
نرگس دهقانی در این زمینه میگوید: " بی شک بورسیه اراسموس+ به عنوان یکی از بهترین و با ارزش ترین فرصت ها برای دانشجویان می باشد و به دست آوردن آن مایه ی افتخار و خرسندی من می باشد. استفاده از سیستم آموزشی اروپایی، آشنایی با اساتید و بهره مندی از کلاس های آن ها و در صورت امکان همکاری با آن ها از دستاوردهای مهمی است که نقش پر رنگی را در آینده ی تحصیلی و شغلی علم جویانی که از این فرصت بهره می برند ایفا می کند. داشتن تجارب  تحصیلی بین المللی یکی از امتیازات مهم برای دانشجویان در کارنامه ی سوابق شان محسوب می شود. علم اندوزی در یک محیط ثابت موجب عدم اطلاع مناسب و کافی از تفاوت های موجود میان سیستم آموزشی محیط حاضر  با سایر سیستم های آموزشی شده و تنها زمانی تمایزات موجود آشکار می شود که وارد محیط دیگری شده و ضمن مقایسه ی دو سیستم آموزشی امکان درک نقاط قوت و ضعف و تلاش برای جبران کاستی ها به وجود می آید. این فرصت که بتوان در یک کشوری کاملا متفاوت از هر لحاظ زندگی کرد و تجارب خود را با سایر دانشجویان که از ملیت های متفاوتی هستند به اشتراک گذاشت و از تجارب آن ها بهره جست برایم بسیار با ارزش و هیجان انگیز خواهد بود. "
خانم سیده مینا حسینی در همین باره میگوید:" ازجمله دستاورد هایی که این گونه مبادلات می توانند در پی داشته باشند میتوان به بازخورد های متفاوت علمی و فرهنگی از جمله تبادل ایده و اندیشه های علمی و پژوهشی، ارتقای سطح علمی و یادگیری شیوه های نوین علمی و آموزشی اشاره نمود.:
خانم فرشته غلامی در مورد چگونگی کمک این طرح به دانشجو و دانشگاه عنوان کردند:" چنین طرح‌هایی باعث شکل ‌گیری و ایجاد روابط بین دانشگاه‌ ها در کشورهای مختلف میشود و بر اساس همین روابط فرصت‌های متنوع و جدید هم در زمینه‌ی همکاری بین دانشگاهی و هم از لحاظ تحصیلی و شغلی برای اساتید و دانشجویان فراهم می‌آورد."
خانم فاطمه شیرمحمد زاده نیز در مورد اهداف خود برای شرکت در طرح اراسموس+ گفتند: "از عمده ترین اهداف اینجانب این است که دوره ای از ادوار مطالعاتی مورد نیاز این مقطع را در دانشگاهی دیگر ، در کشوری دیگر که فرسنگ ها دورتر از دانشگاه محل تحصیل خودم با فرهنگ و تمدن و اندیشه و زبانی متفاوت است بگذرانم که قطعا تجربه ای جدید، متفاوت و انشاالله سودمند برایم خواهد بود و چه بهتر که این دانشگاه مورد تایید و برگزیده از طرف دانشگاه مازندران که تمامی مقاطع تحصیلی ام را در آن سپری نمودم، می باشد و این تفاهم نامه و همکاری میان دو دانشگاه قطعا بار علمی و بازخورد های فرهنگی فراوانی در پی خواهد داشت."
خانم عاطفه شیخ الاسلامی نیز اضافه کرد: آشنایی با  سیستم تحصیلات آکادمیک کشور لهستان به عنوان یک کشور عضو اتحادیه اروپا، تجارب و دست آورد های جدید علمی، ارتقای دانش تخصصی  علمی،  آشنایی با منابع، تحقیقات ٍ پایان نامه های  جدید علمی به ویژه برای  دانشجویان مقطع ارشد و دکتری  و همچنین ارتقای بیشتر توانایی در حوزه ی زبان های خارجی تخصصی از جمله مهم ترین مزایای طرح Erasmus+  برای دانشجویان دانشگاه مازندران می باشد.
 
دفتر همکاری های علمی بین المللی برای این دانشجویان آرزوی موفقیت میکند.


١٢:٤٥ - 1396/12/04    /    شماره : ١٦٢٤٧    /    تعداد نمایش : ٥٨٧