چاپ        ارسال به دوست

سخنرانی آقای فرانس اشتوکل رئیس مرکز DAADدر ایران ، در دانشگاه مازندران

سخنرانی آقای فرانس اشتوکل رئیس مرکز DAADدر ایران ، در دانشگاه مازندران

 همایش DAAD به اهتمام دفتر همکاری های علمی بین المللی دانشگاه مازندران در تاریخ چهارشنبه 96/01/30 برگزار و در این همایش  آقای فرانس اشتوکل رئیس مرکز DAAD در ایران ، و جمعی از اعضای محترم هیئت علمی دانشگاه مازندران که سابقه استفاده از بورس مرکز مذکور را داشته اند ، در پوشش یک پنل سخنرانی نمودند. در ابتدای مراسم آقای دکتر اشتوکل به تبیین تاریخچه و اهداف کلی DAADپرداختند. جهت اطلاع علاقمندان به استحضار می رساند مؤسسه تبادلات آکادمیک آلمان پل ارتباطی بین دانشگاه های آلمان و دانشگاه و مؤسسات آموزش عالی خارج از آلمان می باشد. از جمله اهداف این مؤسسه دراختیار قراردادن اطلاعات در خصوص سیستم آموزشی آلمان، تحصیل و تحقیقات در آلمان برای علاقه مندان به تحصیل و پژوهش در آلمان می باشد. مؤسسه دآآد با ارائه برخی برنامه های بورس های تحصیلی ، سعی در حمایت دانش پژوهان جوان از سرتاسر دنیا دارد . یکی دیگر از فعالیت های این مجموعه بزرگ، ارائه مشاوره در حوزه  بین المللی کردن حوزه های مختلف علمی و پژوهشی و ایجاد ارتباط بین دانشگاه ها و دانشجویان، اساتید و محققان آلمانی با سایر دانشگاه های خارج از آلمان می باشد. در این وب سایت علاقمندان می توانند اطلاعات زیادی را در خصوص تحصیل و تحقیقات در آلمان و همچنین برنامه های بورس مؤسسه برای دانشجویان و اساتید و دانشگاه ها و پژوهشکده ها کسب کنند. دفتر دآآد سعی دارد از طریق این وب سایت اطلاعاتی در خصوص روابط علمی و دانشگاهی بین ایران و آلمان و همچنین اخبار جدید در این حوزه را در اختیار علاقه مندان قرار دهد.اهداف دآآد ( DAAD ) به صورت کلی شامل موارد زیر می شود:

 1- مشاوره در همه زمینه های آکادمیک از جمله تحصیل و تحقیقات در آلمان.

 2-  برگزاری سمینارهای مختلف در خصوص تحصیل و تحقیقات در آلمان و روابط دانشگاهی بین ایران و آلمان در دفتر دآآد و همچنین در دانشگاه های  مختلف ایران .

  3- طلاع رسانی در خصوص برنامه های بورس مؤسسه دآآد ( DAAD ) و دیگرمراکز ارائه دهنده بورس های تحصیلی تحقیقاتی (همانند بنیاد الکساندر فون هومبولتAVHH )   برای دانشجویان و اساتید دانشگاه .

   4- توسعه ی روابط بین دانشگاهی بین ایران و آلمان با همکاری  دانشگاه ها و مراکز علمی پژوهشی .

   5- ارتباط با فارغ التحصیلان ایرانی دانشگاه های آلمان و افراد توانمند و علاقه مند برای گسترش روابط علمی دو کشور  ، علاوه بر این اطلاع رسانی  و ایجاد ارتباط با دانشجویان و اساتید آلمانی در ایران .

 


١٥:٠٠ - 1396/01/30    /    شماره : ١٢٦٥١    /    تعداد نمایش : ٤٣٠