چاپ        ارسال به دوست

کارگاه ارزیابی جامع آب های ایران (خلیج فارس و دریای خزر و ...) در قرن 21 از منظر ژئوفیزیک، اقیانوس شناسی، محیط زیست و تغییرات اقلیمی در دانشگاه مازندران با همکاری دانشگاه هامبورگ برگزار شد.

 به گزارش دفتر همکاریهای علمی  بین المللی روز  چهارشنبه مورخ 22/10/95 کارگاهی تحت عنوان ارزیابی جامع آب های ایران (خلیج فارس و دریای خزر و ...) در قرن 21 از منظر ژئوفیزیک، اقیانوس شناسی، محیط زیست و تغییرات اقلیمی در دانشگاه مازندران با همکاری دانشگاه هامبورگ برگزار شد.

در این کارگاه  نمایندگان  بسیاری از سازمانها و موسسات پژوهشی داخلی از جمله اداره بنادر- وزارت نیرو- سازمان هواشناسی – سازمان زمین شناسی و سازمان اب شرکت داشتند. طی جلسات جداگانه ای که همین روز با سازمانهای مذکور برگزار گردید تا مشکلات و نیازمندی ها آنها مورد بررسی قرار گیرد.

در جلسه تکمیلی که روز شنبه ۲۵ دیماه با حضور هیت آلمانی و نمایندگان دانشگاه مازندران در محل وزارت علوم برگزار خواهد شد مسله چگونگی انتقال سخت افزاری و نحوه انتقال فناوری مربوطه مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

همچنین در راستای تعمیق روابط و گسترش همکاریهای علمی بین المللی تفاهم نامه همکاری میان دانشگاه مازندران و دانشکده ریاضیات، فناوری اطلاعات و علوم زمین دانشگاه هامبورگ به امضا رسید. در نشستي که نمایندگان این دانشگاه با آقای دکتر میرنیا رییس دانشگاه مازندران و تنی چند از معاونان و مدیران و اعضای هیأت علمی داشتند، طرفین بر ایجاد  مقدمات لازم جهت انجام  پروژه ها ی تعریف شده مشترک از جمله  انتقال تکنولوژی و تجهیزات آزمایشگاهی و شناور تحقیقاتی از آلمان تاکید نمودند.

 


٢٢:٥٥ - 1395/10/24    /    شماره : ١١٩٢٢    /    تعداد نمایش : ٢٣٨